12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Wizyta u stomatologa – czas najwyższy!

Wiele osób nieregularnie odwiedzających gabinet stomatologiczny udaje się na wizytę w związku z pojawiającym się bólem jednego z ich zębów. Bez względu na to, czy jest to ostry ból zęba, czy tez dopiero początkowo pojawiające się ćmienie, bywa wymagana konsultacja stomatologiczna, podczas której zostanie postawiona diagnoza na temat zęba i możliwość jego leczenia.

To w trakcie tego rodzaju wizyty dochodzi właśnie do odkrycia wielu innych zaniedbań w jamie ustnej będących przyczyną powstania kamienia nazębnego lub wystąpienia dokuczliwej nadwrażliwości zębów. Przyczyną tego rodzaju stanu rzeczy może być wiele różnorakich czynników, pośród których możemy wymienić między innymi palenie papierosów, nazbyt kwaśna dieta, niewłaściwie wykonane zabiegi dentystyczne oraz złe prowadzenie higieny jamy ustnej. Naturalnie przyczyn nadwrażliwości zębów może być zdecydowanie więcej i bardzo często może być wymagana wizyta oraz badania jakie ma do zaoferowania profesjonalna klinika stomatologiczna. 

W zdecydowanej większości przypadków jedynie stomatolog przeprowadzający specjalistyczne badanie lekarskie jest w stanie wyjaśnić, jakiego rodzaju działania będą najbardziej korzystne i mogące zagwarantować odniesienie sukcesu. Jedną z najgłówniejszych przyczyn nieodpowiedniego stanu rzeczy i brzydkiego wyglądu naszego uzębienia oraz powstania zbyt szybko nadwrażliwości zębów bywa nieodpowiedni dobór szczoteczek do zębów. Szczoteczki o zbyt twardych włóknach potrafią wyjątkowo skutecznie uszkodzić szyjkę zębową, co w rezultacie doprowadza do odsłony szyjki zębowej, czego efektem jest ból zęba podczas spożywania zimnych napojów i lodów. Niewskazane jest także nazbyt częste stosowanie pasty ścieralnej mającej za zadanie wybielenie zębów.

Więcej na temat właściwej higieny jamy ustnej można znaleźć na stronie – Smile Makers Stomatolog Wilanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *