12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Kiedy potrzebny jest psycholog?

Od dłuższego czasu czujesz się przygnębiony? Nic cię nie cieszy i nie masz ochoty na kontakty z przyjaciółmi? Najchętniej zaszyłbyś się w domu i patrzył w sufit? To znak, że dzieje się coś niedobrego. Nie tłumacz swojego stanu przepracowaniem czy chwilowym spadkiem formy – udaj się do psychologa, który szybko pomoże ci uporać się z tym problemem.

Do psychologa najczęściej trafiają osoby, które nie radzą sobie z troskami codziennego życia. Jak zauważają sami specjaliści, ten zaawansowany etap choroby jest już ostatecznym, w którym trzeba zgłosić się po pomoc. Depresja czy różnego rodzaju nerwice przez długi czas sieją spustoszenie w psychice a im później pacjent zgłosi się do poradni, tym dłużej będzie trwała jego terapia.

Niestety osoba, która raz borykała się z depresją może cierpieć na nią wielokrotnie. Jest to choroba, która lubi wracać niespodziewanie. Zdarza się także, że chory nie jest jej świadomy przez długie lata bowiem nie zawsze daje ona o sobie znać w sposób drastyczny. Wówczas powinniśmy udać się do specjalisty, jakim jest psycholog. Konstancin podobnie jak Warszawa jest miejscem, w którym psychologie przyjmują w swoim gabinecie coraz więcej osób z nawracającą depresją. Nie oznacza to, iż ta pierwotna nie została wyleczona, po prostu psychika pacjenta jest słaba i skłonna do kolejnych zachwiań.

Do poradni zgłaszają się także nierzadko pacjenci cierpiący na różnego rodzaju uzależnienia – niezwykle ważna jest w tym przypadku psychoterapia bowiem alkohol czy narkotyki wpływają negatywnie nie tylko na psychikę, ale przede wszystkim zdrowie fizyczne.

Warto zauważyć, że obojętnie z jakiego rodzaju zaburzeniami boryka się chory, to musi on udać się do poradni już przy pierwszych oznakach choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *