Porady odnośnie usuwania owłosienia i nie tylko
Znamiona skórne nie wyglądają groźnie i wiele osób myśli, że psują tylko estetykę. Jest to jednak błędny sposób myślenia, ponieważ mogą one prowadzić do nowotworów skóry. Nie ma co jednak wpadać w panikę – nie jest to reguła. Znamiona powstają od długiego przebywania na słońcu lub solarium, na skutek wpływu chemikaliów na skórę i organizm oraz spowodowane są czynnikami genetycznymi.
Dlatego też usuwanie znamion przeprowadza się profilaktycznie, a do tego zalecane jest okresowe badanie skóry, które powinien przeprowadzić lekarza dermatolog. Jednym z popularniejszych sposobów na usuwanie znamion jest wykonanie bezinwazyjnej dermatoskopii. Rozwiązanie to pozwala zminimalizować ryzyko rozwoju nowotworów skóry, które odpowiednio wcześnie wykryte dają ogromne szanse wyleczenia. Zabieg tego typu jest wykonywany przy miejscowym znieczuleniu, a po nim nosi się jakiś czas opatrunek (do dwóch tygodni). Nadto wycięte znamię bada się histopatologicznie, co pozwala na wykrycie potencjalnych zmian w organizmie. Inna metoda to laserowe usuwane znamion, co wygląd podobnie do czynności, podczas które następuje trwałe usuwanie owłosienia.
Usuwanie owłosienia – ABC
Wiele osób wybiera właśnie tą metodę, której zaletami są bezbolesność oraz czystość operowania. Dodatkowo, dobry sprzęt np. laser light sheer desire, pozwala na bardziej precyzyjne działanie, dzięki czemu znamię czy pieprzyk zostają wycięte w sposób idealny. Operacja tego typu może trwać od kilkunastu sekund do kilku minut – wszystko zależy od znamienia czy pieprzyka. Trwałe usuwanie owłosienia zajmuje nieco więcej czasu, ale również nie da się określić jakiejś wspólnej przeciętnej, ponieważ długość trwania zabiegu uzależniona jest od ilości włosów do likwidacji.
Cena za tego typu zabiegi różni się w zależności od metody oraz wybranego gabinetu kosmetycznego czy chirurgicznego. Dokładne cenniki znajdują się na stronach wymienionych placówek i tam odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje.