12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Olej ze słodkich migdałów w kosmetyce

Jeśli mamy możliwość, powinniśmy korzystać z dobrodziejstw natury. Okazuje się, że stosowanie olejków i wyciągów roślinnych może być tak samo skuteczne, jak wykorzystywanie chemicznych farmaceutyków czy substancji kosmetycznych, jeśli tylko terapia stosowana będzie systematycznie i w długim okresie. Doskonałym przykładem korzystnych właściwości, jakie daje nam natura, jest olej ze słodkich migdałów. Poznaj jego charakterystykę bliżej.

Olej ze słodkich migdałów zdobył serca kobiet na całym świecie. Okazuje się, że jego właściwości zostały docenione w kosmetyce pielęgnacyjnej. Olej ze słodkich migdałów dodawany jest dzisiaj do szamponów i odżywek, balsamów do ciała, kremów, perfum.

Wszystko dlatego, że olej ze słodkich migdałów jest bogactwem cennych witamin i minerałów. Zawiera ogrom witaminy A, E, D, B. do tego proteiny, magnez, sole mineralne. Jest doskonały do skóry wrażliwej, nie uczula, szybko się wchłania, ma piękny, orzechowy zapach.

Kosmetolodzy potwierdzają, że olej ze słodkich migdałów ma właściwości odmładzające, regenerujące, wzmacniające, odżywiające, łagodzące. Wzmacnia włosy i paznokcie, przywraca skórze blask, niweluje niewielkie zmarszczki, usuwa zrogowaciały naskórek. Olej ze słodkich migdałów można też stosować w ramach pielęgnacji skóry całego ciała. Masaż z jego zastosowaniem zwalcza rozstępy i cellulit, wygładza skórę.

Olej ze słodkich migdałów najlepiej łączyć z kremami i balsamami stosowanymi na co dzień. Jeśli ma być używany na skórę bezpośrednio, wcześniej warto przeprowadzić próbę uczuleniową. Bezpośrednio na pewno warto stosować go na włosy i paznokcie jako odżywczą maskę.

Uwagę warto skupić na wyborze odpowiedniego oleju ze słodkich migdałów. Nabywajmy go u sprawdzonych producentów, którzy nie tylko produkują olej zgodnie z techniką, dzięki której ten nie traci swoich właściwości, ale również odpowiednio go przechowują. Ważny jest też transport, data przydatności oleju, jego pochodzenie. Jeśli postawimy na ten najlepszej jakości, będziemy mieć pewność jego skuteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *