12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Ćwiczenia, dieta, czy medycyna estetyczna? Kriolipoliza coraz bardziej popularna.

Brzuch jest jednym z tych miejsc, w którym uporczywie odkładająca się tkanka tłuszczowa jest najtrudniejszą do usunięcia. Wielokrotnie decydujemy się na diety, ćwiczenia fizyczne, katorżnicze treningi. Nasze ciało zyskuje na coraz mniejszej masie, poprawia się kondycja, a i mamy więcej energii. Niestety brzuch na swój sposób żyje swoim życiem i nadmiar tkanki tłuszczowej jest niezwykle trudny do usunięcia. Pojawia się zatem pytanie, na co postawić? Próbować kolejnej diety i ćwiczeń czy też może zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? Każda sposób ma swoje wady oraz zalety.

Aktywność fizyczna ma sens tylko wtedy, gdy podejmujemy ją równocześnie z odpowiednią dietą. Do tego należy postawić na odpowiednie ćwiczenia, jak i racjonalną dietę. Jedno bez drugiego nie ma racji bytu i spowoduje raczej większą frustrację, aniżeli możliwość osiągnięcia pożądanych efektów. Pośród ćwiczeń, które idealnie sprawdzają się na brzuch, znajdujemy pływanie, bieganie, rower, skakanie na skakance, a także ćwiczenia cardio. Dieta zaś powinna być przede wszystkim racjonalną, wyłączającą cukry i węglowodany, które najszybciej odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Jeśli ćwiczenia i dieta to dla nas wciąż zbyt mało, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. I trudno się dziwić, że coraz częściej wybieranym zabiegiem jest kriolipoliza. Warszawa to miasto gdzie pracuje wielu specjalistów i lekarzy z doświadczeniem. Dlatego efekty zabiegu są trwałe, wręcz natychmiastowe, a do tego na zabieg, który zostanie wykonany profesjonalnie, bezpiecznie. Niesie ze sobą ryzyko nie większe niż wszelkiego rodzaju inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zawsze występuje ryzyko efektów ubocznych bądź niepowodzenia. Do tego okres rekonwalescencji trwa czasami przez kilka tygodni, nim znikną zasinienia i ślady po wykonanym zabiegu. Liposukcja, bowiem tak nazywany jest zabieg odsysania tłuszczu z brzucha kusi, bowiem nie wymaga stosowanie diet, ćwiczeń, a efekty potrafią być rewelacyjne. Inną metodą walki z niechcianą tkanką tłuszczową jest kriolipoliza. Warszawa to miasto, gdzie wiele salonów oferuje taką usługę. polega ona na zamrożeniu martwych komórek tłuszczowych, które następnie wydalane są w procesach fizjologicznych organizmu.

Zabieg ten ma więc swoje zalety, ale i wady. A jeśli chcemy w sposób całkowicie zdrowy i bezpieczny zadbać o swój brzuch lub inne części ciała należy w pierwszej kolejności zadbać o aktywność fizyczną oraz o dietę. Opisane w artykule zabiegi nie są metodą walki z otyłością, z miejscową poprawą estetyki ciała, gdy nie udało się w tych miejscach zredukować tkanki tłuszczowej za pomocą odpowiedniego odżywiania albo ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *