12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak często wykonywać przegląd auta?

Każdego roku należy skontrolować stan techniczny pojazdu. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek bądź problemów może zdarzyć się tak, że auto nie zostanie dopuszczone do ruchu. Miejsce, gdzie można wykonać rutynowy przegląd, to stacja kontroli pojazdów.

W zależności od stopnia eksploatacji samochodu konieczny może być przegląd częściej niż tylko raz w roku. Kiedy wykonać dodatkowy przegląd? Podpowiadamy!

Zakup nowego auta

przed odkupieniem samochodu, który miał wcześniej innego właściciela warto, aby specjalista potwierdził jego sprawność. Może się okazać, że na pierwszy rzut oka samochód nadaje się do użytku, natomiast może zawierać ukryte usterki. Dlatego tak ważne jest, żeby mieć pewność, że auto, które kupujemy, jest pełnowartościowe oraz że pochodzi z legalnego źródła.

Kolizje, stłuczki, wypadki

Wskazane jest przekazanie samochodu do specjalisty w momencie, gdy doszło do uszkodzenia mechanicznego w wyniku kolizji czy wypadku. Jest to kluczowe dla naszego bezpieczeństwa, żeby auto, którym się poruszamy, było w pełni jej sprawne.

Odszkodowanie

Gdy do stłuczki lub wypadku dojdzie nie czy naszej winy możemy ubiegać się o odszkodowanie. Należy wiedzieć, że nierzadko warunkiem wypłaty odszkodowań jest dokument, który wystawia stacja kontroli pojazdów. Warszawa to miasto, gdzie zdarzają się takie sytuacje.

 

Przegląd w stacji kontroli pojazdów jest obligatoryjne raz do roku. Jest to absolutne minimum dla posiadaczy samochodów. Jest to troska o bezpieczeństwo nasze pasażerów oraz innych użytkowników ruchu drogowego.

 

Zobacz także:  przebieg przeglądu technicznego pojazdów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *