12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Zajęcia dodatkowe w szkołach podstawowych

Nauka w szkołach podstawowych jest w Polsce obowiązkowa. Proces nauczania podzielony został w tego rodzaju placówkach na dwa podstawowe etapy, to klasy I-III, czyli nauczanie wczesnoszkolne oraz klasy IV-VI, w których przebiega nauczanie podzielone na poszczególne przedmioty.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na dostarczenie wiedzy małoletnim, ale również rozwijanie ich pasji i zainteresowań. Nauczanie podstawowe pomaga poznać ogólną wiedzę o świecie i najbliższym otoczeniu. Ponadto, oprócz standardowych zajęć obowiązkowych szkoły podstawowe nierzadko serwują swoim uczniom szereg zajęć dodatkowych, w których może uczestniczyć każdy nieobowiązkowo.

Celem zajęć nadobowiązkowych jest przede wszystkim wykrzesanie z najmłodszych ich ukrytych talentów. Przykładem może tu być szkoła, która organizuje między innymi spotkania ze sztuką, prowadzi klub muzyczny, plastyczny czy koło matematyczne. Wszyscy też wiemy, jak ważny jest dla dzieci sport, dlatego najlepsza szkoła podstawowa w Warszawie założyła szkolny klub sportowy.

Co ciekawe, powstaje coraz więcej placówek, które stwarzają dogodne warunki do nauki i rozwijania swoich talentów dzieciom z zespołem Aspergera. To specjalnie przystosowany tok nauczania, w małych, kilkuosobowych grupach, w których oprócz tradycyjnych lekcji odbywają się także zajęcia rehabilitacyjne, rewalidacyjne, muzykoterapeutyczne czy ćwiczenia relaksacyjne. To właśnie dzięki nim terapia zespołu Aspergera przebiega sprawnie i z najlepszymi rezultatami.

Trzeba pamiętać, iż zajęcia dodatkowe we wszystkich szkołach podstawowych, również w takich jak szkoły specjalne Warszawa muszą być dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Muszą być również prowadzone z wykwalifikowanymi specjalistami, przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *