12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka?

Niestety, wielu rodziców pozostawia kwestie wychowania i rozwoju dziecka placówkom przedszkolnym. Po powrocie do domu zajmują się swoimi sprawami a dzieciom puszczają bajki. Trzeba wszystkim uświadomić jak ważna jest edukacja domowa, która nie tylko pozwala zdobywać nowe umiejętności, ale przede wszystkim umacnia więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

To prawda, że w każdym przedszkolu realizowany jest program edukacyjny, jaki ma na celu nauczanie dzieci, rozwijanie ich umiejętności czy odkrywanie talentów i pasji. Placówki przedszkolne pod tym względem przygotowują dzieci do świata szkolnego, dają podstawy do dalszej edukacji. Nic jednak nie zastąpi maluchom rodziców, którzy są dla nich prawdziwych autorytetem. To właśnie oni powinni przekazywać dzieciom najważniejsze wartości, jakimi powinni kierować się w życiu i pokazywać im świat w wielu jego barwach.

Właśnie w tym celu coraz bardziej promowana jest edukacja domowa najmłodszych. Myli się jednak ten, kto wyobraża sobie ten schemat jako siedzenie nad książkami i wbijanie dzieciom do głowy twardych regułek. Edukacja tego rodzaju polega przede wszystkim na rozwijaniu się poprzez zabawę. Najczęściej zabawki proponowane zgodnie z tym nurtem rozwijają talenty manualne, uczą i kształtują w dziecku wyobraźnię i kreatywność.

Grzechotka sensoryczna

Zabawek tego rodzaju jest na obecnym rynku wiele. Trzeba przyznać, że ciekawe rozwiązania proponuje sklep dla świadomych rodziców, sklep który w swojej ofercie posiada multum przedmiotów z kategorii „zrób to sam”. Pamiętajmy jednak o tym, że obowiązkiem każdego rodzica jest nie tylko zakupienie tychże przedmiotów, ale również czynne branie udziału w zabawie połączonej z edukacją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *