12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Sport w życiu dziecka

Aktywność fizyczna jest w życiu każdego dziecka sprawą priorytetową. Dzięki uprawianiu różnego rodzaju sportu czy uczestniczenia w ruchowych zajęciach grupowych usprawnia swoje warunki fizyczne, poprawia kondycję i polepsza własną motorykę ciała.

Warto, by sport w życiu dziecka był obecny już od najmłodszych lat. Obecnie już nawet w placówkach przedszkolnych organizowane są zajęcia ruchowe a w szkołach podstawowych jest to obowiązek.

Pamiętajmy jednak, że standardowe lekcje wychowania fizycznego, które odbywają się przez 45 minut kilka razy w tygodniu mogą być niewystarczające. O ile dziecko będzie sprawne fizycznie to nie nabędzie potrzebnej energii ani nie spożytkuje jej we właściwy sposób.

Z tego wynika, że najlepszą metodą na dostarczenie maluchowi wystarczającej ilości sportu jest zapisanie go na zajęcia dodatkowe. Świetnym pomysłem są na przykład kluby sportowe działające przy placówkach szkolnych – z pewnością najlepsze szkoły podstawowe w Warszawie czy innym mieście Polski takie właśnie prowadzą.

To doskonała szansa, by dziecko uczestniczyło w różnego rodzaju grach zespołowych i uczyło się brać udział w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Dzięki temu nie tylko poprawi się jego kondycja, ale nauczy się również pracy w zespole i pozna smak zdrowej rywalizacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *