12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Rodzinny park rozrywki

Kiedy za oknem robi się cieplej, coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Szczególnie, jeśli mamy dzieci. Zabawa na łonie natury to doskonała okazja, aby chociaż przez chwilę zaznać nieco ruchu wraz z dziećmi. Dla nich to także dobra okazja do odkrywania świata. Stąd też warto odwiedzić park rozrywki.

Parki rozrywki

Kilka lat temu dotarła do Polski moda na parki rozrywki. Są to specjalne kompleksy, w których znajduje się bardzo wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całej rodziny. Powstają one w różnych częściach naszego kraju, a z roku na rok odwiedza je coraz więcej osób. Najczęściej rodziny wybierają się do tego typu parków podczas weekendów, kiedy to dzieci mają wolne od szkoły i mogą skorzystać z oferowanych tam rozrywek.

Co oferują parki rozrywki?

Każdy rodzinny park rozrywki to doskonałe miejsce na wspólne spędzenie czasu. Ich właściciele oferują wiele rozmaitych atrakcji. Wśród nich należy wyróżnić chociażby ścianki wspinaczkowe, liny do zjeżdżania, dmuchane zamki, niewielkie kina, w których można oglądać śmieszne lub straszne filmy. Coraz większą popularnością cieszą się także aleje miniatur. Są to specjalne konstrukcje będące modelami wykonanymi w odpowiedniej skali, które stanowią odwzorowanie znanych budowli. Wśród nich można spotkać na przykład wieżę Eiffla, Biały Dom czy też operę w Sydney.

Ile kosztuje wizyta w parku rozrywki?

Ceny biletów ustalają właściciele poszczególnych obiektów. Niemniej jednak można powiedzieć, że wahają się one w granicach kilkunastu, góra kilkudziesięciu złotych. Co ważne, dla dzieci, studentów oraz emerytów przewidziane są zniżki. To specjalna zachęta, która ma za zadanie przyciągnąć całe rodziny.

Parki rozrywki to stosunkowo nowa rozrywka dostępna w Polsce. Z roku na rok jednak zyskuje ona znacząco na popularności. Dzięki Internetowi wiele rodzin dowiaduje się o takich miejscach, a co za tym idzie, postanawia je odwiedzić. To dobra okazja do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz miłego spędzenia wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *