12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Przedszkole dla dziecka

Nadchodzi taki czas, kiedy nasze dziecko ze słodkiego bobasa zamienia się w żwawego malucha.
To chwila, w jakiej uchylamy nieco naszą opiekę i wysyłamy dziecko w świat. Przedszkole to pierwszy etap w nauce, kiedy uczą się pracy w grupie. Dla dziecka będzie to wspaniały moment, natomiast dla rodziców, głównie stres oraz strach o dziecko, przynajmniej w początkowym okresie.

Jak dokonać świadomego wyboru miejsca, do którego wyślemy naszą pociechę? Jakie przedszkole dla najmłodszych w naszej miejscowości będzie najlepsze?
Jakimi kryteriami się kierować?Usytuowanie przedszkola przestało być najważniejsze. Aktualnie warto zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem (Czy drzwi wyjściowe są porządnie zabezpieczone? Czy plac zabaw jest odpowiedni? Czy jest jakiś ochroniarz? Czy jest zainstalowany monitoring?), liczebnością grup (ważne jest aby grupy nie były zbyt duże), uwzględnianiem indywidualnych potrzeb dziecka, rytmem dnia, ofertą edukacyjną, warunkami lokalowymi (Czy sale są przestronne, dobrze oświetlone, estetyczne, czyste?).

Ważne jest, aby wiedzieć o danym przedszkolu jak najwięcej, bo przecież posyłamy tam swoją pociechę. Świadomy wybór spowoduje, że nasza pociecha spędzi najcudowniejsze chwile w miejscu, które przygotuje go do dalszej wędrówki w świat, a nam zapewni czas na inne obowiązki, bez konieczności zamartwiania się o los naszego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *