12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Chrapanie u dziecka

Okazuje się, że tylko chrapanie u dorosłych to rzecz niemalże normalna natomiast, gdy chrapie dziecko rodzice zaczynają się niepokoić. Czy chrapanie u dziecka wymaga leczenie czy jednak to tylko niegroźna przypadłość podczas błogiego snu?

Niestety, chrapanie u dziecka praktycznie zawsze zwiastuje jakąś chorobę, co nie oznacza, że musi być ona poważna. Najczęściej sen dziecka zaburza przeziębienie – katar i obrzęk nosa czy gardła nie pozwala na swobodne oddychanie. Chrapanie w takim przypadku jest całkowicie niegroźne i zwykle mija zaraz po pokonaniu infekcji.

Nie co poważniej sprawa wygląda jeśli dziecko cierpi z powodu przerośniętego trzeciego migdałka. Ten powoduje nie tylko chrapanie, ale też nierzadko zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok czy ucha środkowego. Kolejnym powodem może być skrzywiona przegroda nosowa i w celu diagnozy tego schorzenia należałoby udać się z dzieckiem do specjalisty – rozpoznaniem zajmuje się najczęściej laryngolog dziecięcy Warszawa czy innym mieście na terenie kraju i należy zaznaczyć, że tego rodzaju wadę praktycznie zawsze leczy się operacyjnie.

Jak potwierdzają medycy w kliniki Krajmed częstą przypadłością, z powodu której dziecko może chrapać jest wiotkość krtani – ta zazwyczaj zanika samoistnie po ukończeniu przez dziecko drugiego roku życia. Przyczyną niespokojnych nocy mogą być również alergie i w tym przypadku należałoby wykonać testy alergiczne, by wykluczyć z otoczenia alergeny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *