12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Dobry ekogroszek – jak powstaje, ile kosztuje i dlaczego warto z niego korzystać?

Chcesz dowiedzieć się, jak powstaje ekogroszek? Procedura wytwarzania tego materiału opałowego jest dość prosta. Ten powstaje w wyniku obróbki węgla kamiennego o wysokim poziomie kaloryczności. Proces, w jakim pozyskiwany jest dobry ekogroszek, można podzielić na kilka etapów: kruszenie brył węgla na drobniejsze części, przesiewanie uzyskanego materiału, przedmuchiwanie i płukanie, a finalnie suszenie. W wyniku takich działań pozyskiwane są ziarna o granulacji od 5 do 25 mm (nadają się do automatycznych podajników na ekogroszek), a także charakteryzujące się niskim poziomem wilgotności – na poziomie maksymalnie 10%.

Ile kosztuje dobry ekogroszek?

Teraz już wiesz, jak powstaje ekogroszek, ale czy wiesz, ile kosztuje? Dobry ekogroszek w dzisiejszych czasach to wydatek od 2 do 4 tys. złotych za tonę w zależności od wybranego producenta surowca opałowego. Jeśli wybierzesz dobry ekogroszek o wysokim poziomie kaloryczności – nawet nieco wyższa cena nie powinna Cię zniechęcić. To ekologiczne paliwo opałowe, które pozwala na uzyskanie naprawdę dobrych wyników ogrzewania nieruchomości. Kupując dobry ekogroszek, utrzymasz odpowiedni komfort cieplny w swojej nieruchomości, a także w pewien sposób zautomatyzujesz jej ogrzewanie, poprzez inwestycję w podajnik na ekogroszek.

Podsumowując – to, jak powstaje ekogroszek, nie jest skomplikowanym procesem, choć ma wiele etapów. Producenci przestrzegający procedur technologicznych, wytwarzają naprawdę dobry ekogroszek, który warto kupić do ogrzewania swojej nieruchomości zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *