12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Siłownia dla początkujących

Jeśli myślisz, że kilka wizyt na siłowni pozwoli na osiągnięcie wymarzonego efektu w postaci smukłej sylwetki czy figury kulturysty to jesteś w dużym błędzie. Podstawą rozpoczęcia treningów jest cierpliwość. Trzeba wiedzieć, że tylko regularne ćwiczenia mogą przynieść rezultaty, ale na te trzeba trochę poczekać. Cierpliwość się przyda bowiem przy właściwej technice, odpowiednim planie treningowym i stosowaniu najlepszej diety pierwsze efekty będą zauważalne po około 4 tygodniach ćwiczeń a do efektu zamierzonego jeszcze długa droga.

Rzeczywiście, to właśnie siłownia pozwala na pracę nad własnym ciałem jednak ważna jest tutaj nie tylko sprawność i kondycja fizyczna, ale też mocna psychika, która pozwoli nam utrzymywać pełna motywację nawet wtedy, gdy spodziewane efekty nie są widoczne. Treningi na siłowni to długotrwały proces, już tylko nauczenie się prawidłowej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń to prawie miesiąc. Każdy dobry trener wie, że liczą się tutaj zarówno możliwości motoryki ruchowej, ale też odpowiednie oddychanie czy stabilność. Nieodpowiednie wykonywanie ćwiczeń może za to skutkować nie tylko brakiem efektów, ale też licznymi kontuzjami.

Wiele początkujących nastawiona jest jedynie na efekty, nie patrząc na czynniki, które mogą na nie wpływać. Nie liczy się tylko sam trening, ale także stworzenie warunków, by mógł odbywać się jak najbardziej komfortowo patrząc na przykład na kondycję naszego organizmu. Przydaje się rozgrzewka czy odpowiednie nawodnienie ciała. Nie wolno też przesadzać z intensywnością ćwiczeń bowiem nasze mięśnie potrzebują przecież stosownej regeneracji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *