12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Rejestracja samochodów zabytkowych

Po czym poznać najłatwiej samochód zabytkowy? Oczywiście po rejestracji auta, która wyróżnia się kolorem żółtym. To cecha charakterystyczna, ale żeby pojazd takową mógł się cieszyć, trzeba najpierw sporo się postarać.

Samochody zabytkowe to domena kolekcjonerów, ale i wypożyczalni aut, które na takowych po prostu zarabiają. Wielu młodych ludzi marz, by właśnie takim udać się pod kościół a później salę weselną. To najczęściej wybierane auta.

 

Na zabytkowych autach trzeba się jednak trochę znać. Aby pojazd był w ogóle za taki uznany musi być oryginalny. Niemożliwym stają się jego przeróbki a nawet wymiana części. Taki samochód poddawany jest też ocenie konserwatora zabytków, który wydaje określoną opinię i to właśnie od niej zależy, czy auto zostanie zarejestrowane jako zabytkowe. Młodzi często też wybierają dedykowane tablice rejestracyjne oraz ramki na tablice rejestracyjne, które pełnią również funkcję ozdobną.

Niezależnie od tego, czy auto jest zabytkowe, czy nie, należy koniecznie wykonać jego przegląd. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdzie auto nie chce ruszyć spod miejsca ślubu lub psuje się po drodze do sali weselnej, lub – co jest najczarniejszym scenariuszem – dochodzi do wypadku. Dlatego trzeba odwiedzić takie miejsce jak stacja kontroli pojazdów mokotów i dokonać dokładnego sprawdzenia stanu technicznego samochodu, który Państwo Młodzi wybrali jako ślubny.

 

Zobacz także Jak przebiega przegląd techniczny pojazdów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *