Przyczyny odmowy wypłaty odszkodowania
Fakt, że posiadasz polisę ubezpieczeniową, wcale nie musi oznaczać, że w każdym przypadku należy Ci się odszkodowanie. Co więcej, okazuje się, że większość osób, które nabywają ubezpieczenie, nie czyta zapisów umowy podpisanej z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zdarza się również, że po poradę prawną zwracają się osoby poszkodowane, którym ubezpieczyciel nie chce wypłacić należnego świadczenia bezprawnie. Sprawdź, kiedy odmowa wypłaty odszkodowania jest zasadna, a w których przypadkach zakres odpowiedzialności obejmuje Twoją sytuację, ale ubezpieczyciel po prostu korzysta z tzw. kruczków prawnych?
Wyłudzenie odszkodowania
Jak potwierdza adwokat Łukasz Kowalski, towarzystwa ubezpieczeniowe skrupulatnie weryfikują każdy wniosek o wypłatę odszkodowania, ponieważ zmagają się z falą wyłudzeń takiego świadczenia. Warto wiedzieć, że odszkodowanie wypłacane jest z sumy składek licznych członków towarzystwa, dlatego za każdym razem sprawdzenie okoliczności powstałej szkody jest niezbędne.
Najczęściej spotykane odmowy wypłaty odszkodowania
Wszystko zależy oczywiście od rodzaju polisy ubezpieczeniowej oraz zakresu świadczenia, jaki wchodzi w skład umowy z ubezpieczycielem. Sprawy o odszkodowanie Częstochowa to najczęściej te, które odbywają się w wyniku zatajenia przez poszkodowanego o wyjątkowych okolicznościach zdarzenia. Zdarza się również, że polisa ubezpieczeniowa po prostu nie obejmowała konkretnych zdarzeń losowych albo poszkodowany nie opłacił należnej składki.
Należy wiedzieć, że z odmową w ramach wypłaty odszkodowania najczęściej spotykają się osoby, które nie dotrzymały warunków umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zapisy bardzo często są zawiłe i niezrozumiałe, dlatego zasadnym jest wsparcie specjalisty, na przykład prawnika z kancelarii, który wytłumaczy każdą niejasność.
Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych udostępnionych przez kancelariakowalski.pl.