12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak jeżdżą motocykliści?

Bardzo często o motocyklistach mówi się nie inaczej aniżeli „dawcy organów”. Jazdę na tego typu jednośladzie wciąż uznaje się za wielce niebezpieczną a motocyklistów za wielkich ryzykantów. Co więcej, duża rzesza kierowców samochodów uznaje ich za nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają tylko dodatkowe niebezpieczeństwo.

Nic bardziej mylnego bowiem okazuje się, że to właśnie motocykliści są dużo bardziej ostrożnymi kierowcami. I to nie wszystko bowiem okazuje się, że większość wypadków z udziałem motocyklistów nie jest z ich winy. Nie mniej jednak nie ulega wątpliwości, iż to właśnie podróżujący na jednośladach powinni zachować wzmożoną ostrożność i być szczególnie czujni na drogach.

W przypadku motocyklistów nie wystarczy tylko jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego. Licz się też komfort i wygoda jazdy chociaż ta jak wiemy nigdy nie dorówna tej, jaką można odbyć chociażby samochodem z wygodnym fotelem. Nie zmienia to jednak faktu, iż na rynku co chwilę pojawiają się nowe gadżety, dzięki którym motocykliści mogą jeździć bezpieczniej i wygodniej. Można tutaj wspomnieć na przykład o urządzeniu jakim jest zestaw słuchawkowy dla motocyklistów. Okazuje się, że kask ochronny na głowie nie sprawi już problemu, by w trakcie jazdy móc prowadzić rozmowę telefoniczną, słuchać muzyki czy korzystać z nawigacji. Zestawy tego rodzaju są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nie przeszkadzają w żaden sposób kierującemu jednoślad. Co więcej, bardzo często połączenie z telefonem następuje poprzez system bluetooth, co daje dodatkowy komfort w czasie jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *