12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Czym zajmuje się ortoptysta?

Ortoptysta ściśle współpracuje z okulistą, Do jego zadań należy rozpoznawanie i leczenie chorób z zakresu wybranych funkcji wzrokowych czy zaburzeń widzenia spowodowanych niesprawnym funkcjonowaniem gałek ocznych.

Ortoptyści zajmują się przede wszystkim pacjentami, u których podejrzewa się niedowidzenie, zeza czy całkowitą utratę wzroku. Lekarze tej specjalizacji prowadzą zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci. U dorosłych diagnozują i leczą najczęściej, takie choroby jak jaskra, zaćma czy AMD i niedowidzenie, u dzieci natomiast zazwyczaj rozpoznają zeza, porażenie nerwów, zmiany patologiczne w obrębie gałek ocznych czy oczopląs.

Warto wiedzieć, że to właśnie ortoptysta dobiera odpowiednią terapię leczniczą w celu korekcji wady narządu wzroku. To również on może zalecić odpowiednie okulary czy soczewki kontaktowe. Z całą pewnością każdy z nas powinien udać się do tego rodzaju specjalisty przynajmniej raz w roku a osoby, które stale pracują przy komputerze nawet częściej. Dobrego specjalistę, który pracuje przy wykorzystaniu sprzętu o najnowszej technologii łatwo znajdziemy w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „ortoptyka Warszawa”, by w kilka sekund odnaleźć gabinet, w którym przyjmuje lekarz o tej specjalizacji najbliżej miejsca naszego zamieszkania.

Pamiętajmy, że terapia pod kontrolą ortoptyka jest zawsze indywidualna biorąc pod uwagę problemy pacjenta. Właśnie dlatego warto wybierać doświadczonych specjalistów, którzy zalecą odpowiednie, skuteczne leczenie na miarę potrzeb osoby, która ma problemy z narządem wzroku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *