12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Remont poddasza

Adaptacja poddasza na przestrzeń użytkową zawsze wiąże się z niemałymi kosztami. Co więcej, ten element naszego domu należy wykańczać zawsze idealnie, przy użyciu najlepszej jakości materiałów. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż dach i poddasze jest najważniejszą strukturą, od której zależy przecież sprawne funkcjonowanie. To nie tylko ochrona budynku przed czynnikami zewnętrznymi, ale również standard życia – czy wiecie, że właśnie na górne struktury domu ucieka nawet 25% generowanego ciepła? Okazuje się, że profesjonalnie wykonany remont poddasza sprawi, że domownikom będzie żyło się w domu komfortowo, ale przede wszystkim taniej.

Remont powinien rozpocząć się od szczegółowej analizy powierzchni. Należałoby sprawdzić wytrzymałość stropów, krokwi czy ocieplenia. W sumie to właśnie ocieplenie poddaszy jest jednym z najbardziej istotnych czynników. Źle dobrana termoizolacja powodować będzie nie tylko uciekanie ciepła (poprzez powstawanie mostków termicznych), ale w niedługim czasie pojawią się na ścianach zawilgocenia, pleśń i grzyby.

Dopiero po gruntownym sprawdzeniu tych elementów możemy podejmować się wykończenia wnętrza tego rodzaju. Musimy pamiętać, że nie każdy dekoracja będzie pasować do skosów. Co więcej, dobierając różne materiały musimy brać pod uwagę wielkość skosów i ich kąt. Remont poddasza to tak naprawdę zadanie dla profesjonalistów i nie warto dokonywać go na własną rękę, gdyż z całą pewnością nie wystarczy w tym przypadku pomalowanie ścian przeciętną farbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *