12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Okna a mostki termiczne

Odpowiednie wstawianie okien zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Inwestor jeszcze przed rozpoczęciem budowy uwzględnia rozwiązania energooszczędne.

Nieodpowiednio zamontowane i słabo uszczelnione okna to jeden z elementów, który powoduje ucieczkę ciepła z pomieszczeń. W związku z tym znaczna część producentów decyduje się na ciepły montaż okien w sposób profesjonalny, dzięki temu strata ciepła wynikająca z tej specjalizacji będzie znacznie niższa ,a co za tym idzie nasze rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Czym więc jest specjalistyczne montowanie okien?

Jest to nic innego jak wytrwałe, a nade wszystko efektywne uszczelnianie obszarów w których montujemy okna. Podczas trwania tego procesu, wykorzystujemy znaczną gamę produktów. Poczynając od materiałów termoizolacyjnych, takich jak chodź by taśmy paroszczelne czy uszczelniające.

Nie zapominajmy jednak, że nawet najbardziej profesjonalne materiały nie zapewnią nam zamierzonego efektu bez prawidłowego zamieszczenia w przekroju ściany ramy okna. Wykwalifikowani fachowcy od montażu okien poświęcają olbrzymią uwagę na jak najbardziej perfekcyjną izolację fragmentu styku muru z oknem. A wszystko to, aby jak najskuteczniej wyeliminować mostki termiczne czyli te punkty,  które cechują się najgorszymi funkcjami termoizolacyjnymi, a jak wiadomo te prowadzą do zawilgocenia pomieszczeń jak i ich przemarzania.

Dlatego tak ważnym elementem jest wyeliminowanie jak największej liczby mostków termicznych, gdyż prowadzą one do ucieczki ciepła z naszych pomieszczeń na zewnątrz, czego konsekwencją jest duże zużycie energii a w konsekwencji powiększenie naszych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *