12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Najciekawsze systemy drzwi stosowane w nieruchomościach mieszkalnych i komercyjnych

Na rynku drzwi występuje wiele ciekawych i bardzo praktycznych modeli zwiększających, np. poziom bezpieczeństwa domowników. Drzwi potrafią wpływać na oszczędności energetyczne. Utrzymują ciepło w pomieszczeniach, ale tylko pod warunkiem zastosowania szczelnego montażu. Kolejno dobrze też wypadają w ochronie przed ogniem, nadmiernym hałasem, rozprzestrzenianiem się dymu. Systemy przesuwne natomiast przekładają się na realną oszczędność metrażu. Sprawdź poniżej najciekawsze systemy drzwi stosowane w nieruchomościach mieszkalnych i komercyjnych z uwzględnieniem podstawowych zalet.

Co warto wiedzieć o drzwiach harmonijkowych?

Producenci drzwi wewnętrznych w Polsce uzupełniają katalogi o bardzo tanie i niezwykle proste w samodzielnym montażu drzwi harmonijkowe powiązane nawet z oryginalnymi grafikami. Drzwi harmonijkowe szybko się otwierają i zamykają, a przy tym nie ograniczają użytkowej przestrzeni, ponieważ pracują w obrębie wydzielonego profilu. Drzwi harmonijkowe wykonuje się już nie tylko z tworzyw sztucznych, ale i ze szkła. Jeżeli nie masz za bardzo miejsca na drzwi standardowe, ale chcesz cieszyć się większą prywatnością to jedno z najlepszych i rekomendowanych w branży rozwiązań. Estetyka, oszczędność miejsca, prostota instalacyjna, perspektywa zmiany wyglądu fototapetami lub naklejkami magnetycznymi to najważniejsze zalety rozwiązania.

Co warto wiedzieć o drzwiach technicznych?

Drzwi techniczne muszą spełniać już konkretne normy jakości i pasują do laboratoriów, magazynów, obiektów przemysłowych, użyteczności publicznych. Wspierają szybką ewakuację, chronią przed ogniem, ale wypadają też nieźle pod kątem wyglądu. Drzwi techniczne to z reguły drzwi wejściowe lub boczne, uzupełniające w zwykłych domach jednorodzinnych. Drzwi techniczne stosuje się już nie tylko w budynkach komercyjnych, ale i zwykłych nieruchomościach mieszkalnych. Masz zatem do dyspozycji większą różnorodność przy wykończeniu.

Co warto wiedzieć o sposobach wykończenia drzwi?

Niektórzy klienci zamawiają drzwi, które inaczej wyglądają na zdjęciach, a inaczej w rzeczywistości. Co robić w takiej sytuacji, jeżeli drzwi jednak wypadają dobrze pod kątem technicznym? Wystarczy zastosować fototapetę, naklejaną matę kredową lub inne podobne rozwiązanie. Dzięki fototapetom lub naklejkom na drzwi szybko zmienisz aranżację. Ten pomysł przydaje się w nieco zaniedbanych nieruchomościach, do odświeżenia lokalu przed sprzedażą. Ewentualnie poproś producenta drzwi wewnętrznych o realne, szczegółowe zdjęcia i przykładowe realizacje. Standardowo drzwi uszlachetnia się na wysoki połysk lub mat. Drzwi lakierowane na wysoki połysk pasują najbardziej do nowoczesnych aranżacji. Drzwi szklane czarne nie wymagają najczęściej uszlachetnienia. Drzwi pokojowe drewniane posiadają zawsze unikalny wygląd, ponieważ nie ma dwóch takich samych sztuk drewna. Słoje zawsze przechodzą w nieco inny sposób. Potrzebujesz mocno naturalnego i jednocześnie oryginalnego wykończenia? Drewno w drzwiach sprawdzi się doskonale.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *