12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Krótko o wózkach

Wózek widłowy jest to pojazd, który umożliwia podnoszenie oraz przenoszenie różnych ciężkich przedmiotów za pomocą wideł.

Pierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach 20. XX wieku. Używa się go przy magazynowaniu i przy pracach rozładunkowych przy portach, magazynach oraz fabrykach.

Wózki dzielą się na elektryczne, spalinowe zasilane paliwem lub gazem. Na rynku jest dostępnych wiele wózków w zależności od udźwigu bądź przeznaczeniu. Istnieją wózki umożliwiające podnoszenie materiałów na dużą wysokość. Wózki mogą posiadać specjalne elementy ochraniające operatora przez ewentualnym wypadkiem. Do obsługi wymagany jest stosowny certyfikat. Kurs na operatora wózków widłowych zapewnia kompleksowe przygotowanie zarówno praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem. Kupno wózka jest to poważna i droga inwestycja, lecz dla tych, których nie stać na wysoki jednorazowy wydatek jest wynajem wózków widłowych.

Firmy wypożyczające wózki mają bardzo szerokie oferty zapewniające okres wynajmu dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Umowa może obowiązywać od jednego dnia do nawet kilku lat. Istnieje możliwość wynajęcia wózków używanych lub całkowicie nowych.  Niektóre firmy dają do dyspozycji własnych wykwalifikowanych operatorów, dzięki temu zagwarantowane jest to, że odpowiednia osoba będzie zajmować się obsługą wózka widłowego.

Jak wiadomo nie trudno o wypadek w pracy, dlatego przy wynajmie jest zagwarantowane pełne  ubezpieczenie wózka jak i operatora oraz obsługa serwisowa na cały czas trwania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *