12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak zwalczyć otyłość?

Okazuje się, że otyłość jest dzisiaj chorobą cywilizacyjną, traktowaną na równi z cukrzycą bądź nadciśnieniem tętniczym. Niestety, schorzenie to chociaż może prowadzić do szeregu groźnych chorób bardzo często jest lekceważone przez samych chorych.

Zadziwia jednak fakt, że Polacy coraz częściej wykazują zbędne kilogramy jednak nie próbują ich zwalczać – zamiłowanie do jedzenia, siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej i wreszcie wrodzone lenistwo nie sprzyja życiu w pełnym zdrowiu. Osoby otyłe mają problem nie tylko z doborem garderoby, bo to tak naprawdę najmniej istotna kwestia. Borykają się za to z częstymi zadyszkami, miażdżycą, niewydolnością krążenia zmian hormonalnych a nawet większym ryzykiem występowania nowotworów.

Według dietetyków, na otyłość w Polsce cierpi prawie 20% populacji a częściej schorzenie to dotyka mężczyzn niż kobiet chociaż w obu przypadkach pojawiają się podobne objawy i powikłania. Osoby, które chcą zmagać się z otyłością powinny bezwzględnie zmienić swój aktualny tryb życia – przede wszystkim postawić na aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę.

Może się darzyć, że pomimo aktywności fizycznej i trzymania się diety, efektów nie widać lub są niewielkie. Wówczas warto udać się do specjalisty. Możliwe, że przyczyną są problemy z tarczycą. Lekarz kieruje na badanie Usg tarczycy. Warszawa to miasto gdzie jest wiele gabinetów, które oferują taką usługę.

Warto pamiętać, że odchudzanie w przypadku otyłości to nie tylko walka o lepszy wygląd, ale przede wszystkim zdrowie i zahamowanie rozwoju groźnych chorób. Należy badać się regularnie i dbać o odpowiednią wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *