12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak zwalczyć otyłość?

Okazuje się, że otyłość jest dzisiaj chorobą cywilizacyjną, traktowaną na równi z cukrzycą bądź nadciśnieniem tętniczym. Niestety, schorzenie to chociaż może prowadzić do szeregu groźnych chorób bardzo często jest lekceważone przez samych chorych.

[AdSense-A]

Zadziwia jednak fakt, że Polacy coraz częściej wykazują zbędne kilogramy jednak nie próbują ich zwalczać – zamiłowanie do jedzenia, siedzący tryb pracy, brak aktywności fizycznej i wreszcie wrodzone lenistwo nie sprzyja życiu w pełnym zdrowiu. Osoby otyłe mają problem nie tylko z doborem garderoby, bo to tak naprawdę najmniej istotna kwestia. Borykają się za to z częstymi zadyszkami, miażdżycą, niewydolnością krążenia zmian hormonalnych a nawet większym ryzykiem występowania nowotworów.

Według dietetyków, na otyłość w Polsce cierpi prawie 20% populacji a częściej schorzenie to dotyka mężczyzn niż kobiet chociaż w obu przypadkach pojawiają się podobne objawy i powikłania. Osoby, które chcą zmagać się z otyłością powinny bezwzględnie zmienić swój aktualny tryb życia – przede wszystkim postawić na aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę.

Może się darzyć, że pomimo aktywności fizycznej i trzymania się diety, efektów nie widać lub są niewielkie. Wówczas warto udać się do specjalisty. Możliwe, że przyczyną są problemy z tarczycą. Lekarz kieruje na badanie Usg tarczycy. Warszawa to miasto gdzie jest wiele gabinetów, które oferują taką usługę.

Warto pamiętać, że odchudzanie w przypadku otyłości to nie tylko walka o lepszy wygląd, ale przede wszystkim zdrowie i zahamowanie rozwoju groźnych chorób. Należy badać się regularnie i dbać o odpowiednią wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.