12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Zabieg ortognatyczny na czym polega

Dbanie o swój wygląd to w ostatnich czasach bardzo istotna kwestia nie tylko dla kobiet, ale równie dla mężczyzn. Coraz częściej i coraz śmielej sięgamy zatem po różnego rodzaju zabiegi jakie daje nam medycyna estetyczna. Jakość naszego życia, a także zadowolenie z tego jak wyglądamy i jak czujmy się we własnej skórze jest dla nas bardzo ważne. Oddajemy się zatem w ręce rożnych specjalistów z zakresu jaki niesie nam  chirurgia plastyczna, ale nie tylko.

Operacja ortognatyczna

Dla wielu osób leczenie wad zgryzu związana jest przede wszystkim z ortodoncją, a szczególnie z aparatem ortodontycznym, niestety nie wszystkie wady zgryzu możemy wyleczyć w taki sposób. Dla wielu osób borykających z się z takim problemem chirurgia ortognatyczna jest czymś nieznanym. Jednak kiedy aparat ortodontyczny nie przynosi oczekiwanych efektów zabieg ortognatyczny staje się koniecznością i jedynym rozwiązaniem. Jeszcze niedawno zabiegi te nie były w ogóle popularne, dziś wykonywane są coraz częściej.  Operacja ortognatyczna   przeprowadzana jest w celu korekty wszelkich nieprawidłowości szczęki i żuchwy. Jest ona najczęściej wykonywana u osób u których widoczne jest dość znaczne wysunięcie dolnej szczęki. Po takim zabiegu szczeka oraz żuchwa są ustawione w prawidłowej pozycji, dzięki czemu  uzyskujemy prawidłowy zgryz, ale przede wszystkim poprawę żucia, mowy, a także oddychania.

Jeszcze niedawno do prawidłowego ułożeniem szczęki oraz zgryzu stosowano aparaty ortodontyczne, które miały na celu wyrównanie i ułożenie zębów w prawidłowym miejscu, niestety niejednokrotnie kończyło się to pogorszeniem i deformacją profilu twarzy. Dziś problemami ze złym ułożeniem zębów zajmuje się chirurgia ortognatyczna.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie pacjenta do zabiegu ortognatycznego wymaga ogromnego zaangażowania, najczęściej jest on poprzedzony długim leczeniem ortodontycznym, które w efekcie nie przyniosło większych rezultatów. Zabieg ortognatyczny wykonywany jest w znieczuleni ogólnym, czas trwania takiej operacji może trwać od 2 do 5 godzin w zależności od trudności.  Z roku na rok coraz bardziej popularna staje się chirurgia ortognatyczna, Warszawa to miasto w którym znajdziemy najwięcej kliniki specjalizujących się w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *