12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Stomatolog radzi: Dlaczego warto wstawić implanty?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niekorzystne skutki dla naszego całego organizmu może mieć brak chociażby jednego zęba, niezależnie czy jest to tak zwana „jedynka” czy też „szóstka”. Brak ten z czasem prowadzi do zmiany ułożenia wszystkich zębów w jamie ustnej, co z kolei wpływa niekorzystnie na rozkład sił podczas procesów żucia i rozdrabniania jedzenia. Dlatego też nie warto zwlekać, tylko od razu pomyśleć o odbudowie zęba u stomatologa.

Jest kilka sposobów na uzupełnienie braków zębowych, jednak zdecydowanie najlepszym jest, jak mówi stomatolog Paweł Cichosz Wilanów – zastosowanie implantu stomatologicznego. Implant bowiem dzięki swojej budowie (posiada sztuczny korzeń, oraz koronę protetyczną ) może zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym nie odróżniać się od naturalnego uzębienia.

Dzisiejsza stomatologia – materiały, technologia wszczepiania oraz procedury stomatologiczne sprawiają, że bezpieczeństwo oraz prawdopodobieństwo powodzenia wszczepiania implantów są bardzo wysokie. Uznaje się, że tylko około 2% zabiegów wszczepiania implantów kończy się niepowodzeniem. Inne badania donoszą, że nawet leczenie kanałowe statystycznie obarczone jest wyższym ryzykiem niepowodzenia, aniżeli wstawianie implantów.

[AdSense-A]

Dlatego też można powiedzieć, że implanty są dzisiaj najlepszą, choć nie najtańszą alternatywą dla osób, które chciałyby odbudować braki zębowe i odzyskać piękny, zdrowy uśmiech. Dzięki sztucznym zamiennikom stomatologicznym można nie wstawić nowy ząb. Również w przypadku bezzębia, możliwa jest odbudowa wszystkich zębów. Z roku na rok technologia i materiały używane do produkcji implantów są coraz doskonalsze, a pacjenci coraz bardziej zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.