12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Stomatolog radzi: Dlaczego warto wstawić implanty?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niekorzystne skutki dla naszego całego organizmu może mieć brak chociażby jednego zęba, niezależnie czy jest to tak zwana „jedynka” czy też „szóstka”. Brak ten z czasem prowadzi do zmiany ułożenia wszystkich zębów w jamie ustnej, co z kolei wpływa niekorzystnie na rozkład sił podczas procesów żucia i rozdrabniania jedzenia. Dlatego też nie warto zwlekać, tylko od razu pomyśleć o odbudowie zęba u stomatologa.

Jest kilka sposobów na uzupełnienie braków zębowych, jednak zdecydowanie najlepszym jest, jak mówi stomatolog Paweł Cichosz Wilanów – zastosowanie implantu stomatologicznego. Implant bowiem dzięki swojej budowie (posiada sztuczny korzeń, oraz koronę protetyczną ) może zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym nie odróżniać się od naturalnego uzębienia.

Dzisiejsza stomatologia – materiały, technologia wszczepiania oraz procedury stomatologiczne sprawiają, że bezpieczeństwo oraz prawdopodobieństwo powodzenia wszczepiania implantów są bardzo wysokie. Uznaje się, że tylko około 2% zabiegów wszczepiania implantów kończy się niepowodzeniem. Inne badania donoszą, że nawet leczenie kanałowe statystycznie obarczone jest wyższym ryzykiem niepowodzenia, aniżeli wstawianie implantów.

Dlatego też można powiedzieć, że implanty są dzisiaj najlepszą, choć nie najtańszą alternatywą dla osób, które chciałyby odbudować braki zębowe i odzyskać piękny, zdrowy uśmiech. Dzięki sztucznym zamiennikom stomatologicznym można nie wstawić nowy ząb. Również w przypadku bezzębia, możliwa jest odbudowa wszystkich zębów. Z roku na rok technologia i materiały używane do produkcji implantów są coraz doskonalsze, a pacjenci coraz bardziej zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *