12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Odkażanie domowego biura – jak robić to dobrze?

Odpowiednia ochrona swojego zdrowia podczas pracy to niezwykle ważne zadanie. Zwłaszcza gdy mowa jest o zagrożeniu wirusowym i bakteryjnym. Ci niewidoczni przeciwnicy potrafią skutecznie sparaliżować funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw, dlatego warto robić wszystko, aby zminimalizować ich wpływ.

W jaki jednak sposób należy się do tego zabrać? Jak można się domyślić, sposobów jest wiele. Tym najwygodniejszym wydaje się wynajęcie profesjonalnej ekipy dezynfekującej, która korzysta z najnowszych technologii i sprawdzonych, wysokiej jakości sprzętów. Dzięki niemu, zagrożenie zostanie wyeliminowane. Problemem jest tu jednak cena tego typu usług, a także fakt, iż trzeba je co jakiś czas powtarzać, co może utrudnić realizację codziennych zadań.

Z tego też powodu, warto przemyśleć zakup własnych urządzeń, z których będziemy mogli korzystać cały czas. Jakie rodzaj sprzętu okaże się odpowiedni? Wiele osób wskaże na standardowy oczyszczacz powietrza, który dobrze sprawdza się w stosunkowo małych pomieszczeniach. Warto na niego postawić w gabinecie. Jego praca skupia się na neutralizowaniu zanieczyszczeń dostępnych w powietrzu, a także eliminowaniu szkodliwych mikroorganizmów. Jakie jeszcze urządzenia mogą okazać się przydatne?

Lampy i ozonatory – czy warto? Na co zwrócić uwagę?

 

Dezynfekcja odbywać się może również przy użyciu promieniowania UVC, które stanie się dobrym narzędziem w walce z rozwojem i rozprzestrzenianiem się czynników chorobotwórczych. Z tego właśnie powodu godna polecenia wydaje się lampa UV – niewielki sprzęt, który generuje promienie ultrafioletowe UV-C. W sposób skuteczny zmieniają i niszczą strukturę DNA mikroorganizmów, neutralizując ich działanie. Lampa przeważnie występuje w wersjach przenośnych. Będą to kompaktowe urządzenia, które możemy postawić dosłownie wszędzie. W ten sposób unikniemy wielu chorób.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o rozwiązaniu, które sprawdzi się nie tylko w domowym biurze, ale również w pomieszczeniach firmowych. Mowa tu o obsłudze tak zwanych ozonatorów, które robią użytek z właściwości ozonu, neutralizującego wirusy i bakterie. Ozonowanie pomieszczeń pozwoli dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie, a także najczęściej używane urządzenia i akcesoria. Odpowiednio dobrany ozonator okaże się więc na wagę złota. Z tego powodu na jego wybór warto poświęcić nieco czasu. Zwłaszcza że oferta rynkowa jest bardzo zróżnicowana. W sklepach znajdziemy modele o specjalnie dostosowanej budowie i parametrach technicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *