12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Objawy hemoroidów

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu objawiają się w bardzo charakterystyczny sposób i szybko problem ten staje się niemożliwym do bagatelizowania właśnie przez uciążliwe dolegliwości.

W pierwszym etapie rozwoju choroby, pacjent odczuwa świąd odbytu. Ponieważ miejsce swędzenia bardzo często jest drapane może dojść do drobnych poranień czy uszkodzenia śluzówki skóry. Pamiętajmy, że już taki syndrom powinien skłonić nas do wizyty u proktologa, leczenie hemoroidów w Warszawie może odbywać się skutecznie, jeśli tylko żylaki zostaną odpowiednio szybko zdiagnozowane.

Bagatelizując pierwsze objawy hemoroidów bardzo szybko można doprowadzić do sytuacji, w której z powstałych ranek i tworzących się guzków sączyć się będzie krew czy wydzielina, która z kolei może być przyczyną stanów zapalnych.

Żylaki odbytu bardzo często sprawiają, że pacjent odczuwa wrażenie niepełnego wypróżnienia i ciągłego parcia. Guzek, czyli hemoroid może wypadać i dzieje się tak zazwyczaj już w zaawansowanej fazie schorzenia. Czasem powraca na swoje miejsce samoistnie, czasem pozostaje na zewnątrz, doprowadzając do licznych stanów zapalnych i infekcji. Właśnie wtedy chory odczuwa silny ból w czasie siedzenie, problem sprawia mu również chodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *