12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Nowoczesny sposób rozwoju i rehabilitacji

Aktualnie technologia obejmuje swoim zasięgiem niemal wszystkie dziedziny. Pomaga ludziom m.in. w nauce oraz pracy. Jest też niezbędnym elementem w dziedzinie medycyny. Zupełną innowacją na rynku jest tak zwany Magiczny Dywan, który umożliwia skuteczną rehabilitację oraz rozwój zarówno dzieci, jak i osób starszych.

Stół interaktywny wykorzystywany jest przy leczeniu osób starszych, które chorują na demencję starczą oraz Alzheimera. Seniorzy zazwyczaj nie mają wystarczającej ilości aktywności fizycznej, co skutkuje postępowaniem choroby. Ważne jest, aby osoby chore nie stroniły od ruchu, ponieważ aktywność fizyczna polepsza nie tylko kondycję fizyczną, ale również pozytywnie wpływa na zdolności poznawcze. Program Magicznego Dywanu wymusza u osób starszych ruchy rąk oraz nóg. Dodatkową zaletą gier zawartych w stole interaktywnym poprawia ogólną koordynację i spostrzegawczość. Niezwykle ważnym elementem rehabilitacji jest też współpraca z innymi osobami – zabawy przeznaczone są dla kilku osób jednocześnie, dzięki czemu seniorzy mogą ze sobą współpracować.

Magiczny Dywan znajduje również zastosowanie w przedszkolach i szkołach. Jest niezwykle skutecznym narzędziem wykorzystywanym do ogólnego rozwoju najmłodszych. Zajęcia z interaktywną podłogą oddziałują na wiele zmysłów jednocześnie. Dzieci uczestniczące w grach i zabawach doskonalą ruchowo-wzrokową koordynację, szybkość reakcji, a nawet ćwiczą pamięć. Dla uczniów szkół podstawowych przewidziane są zajęcia dopasowane do ich programu nauczania. Z pomocą interaktywnego projektora można uczyć się przedmiotów takich jak język angielski, matematyka oraz przyroda. Są to między innymi liczne quizy, gry w skojarzenia i mapy myśli. Niepodważalnym atutem Magicznego Dywanu w procesie edukacji jest fakt, że urozmaicone zajęcia są dla dzieci przyjemne i pozbawione nudy, a one z chęcią przyswajają nową wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *