12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Malowanie paznokci w ciąży

Czas ciąży to ten ważny okres, w którym kobieta powinna dbać o swoje zdrowie w sposób nad wyraz szczególny – chodzi przecież nie tylko o nią, ale i dziecko, które nosi pod sercem.

To właśnie wtedy pojawia się wiele pytań: czy można farbować włosy, malować paznokcie, czy stosować dotychczasowe kremy a może całkowicie zrezygnować z makijażu?

 

O ile rzeczywiście prawdą jest, iż niektóre chemiczne składniki mogą być wdychane przez ciężarną a przez to niebezpieczne dla płodu to nie należy przesadzać.

Lakiery do paznokci nie przenikają wgłąb paznokcia, nie ma więc powodu, by kobieta w ciąży rezygnowała z manicure. Jeśli rzeczywiście ma obawy powinna udać się do wyspecjalizowane go salonu, takiego jak salontuiteraz.pl, w którym malowanie paznokci przebiega przy wykorzystaniu lakierów pozbawionych szkodliwych substancji. Co więcej, pomieszczenie jest dobrze wentylowane, co zapobiega wdychaniu różnego rodzaju pochodnych rozpuszczalników, które mogą być zawarte w samych lakierach jak i zmywaczach.

Trzeba zauważyć, że makijaż ani wykonanie manicure Kabaty nie przyczyni się z całą pewnością do pogorszenia kondycji samej ciężarnej ani dziecka. Nie są to zabiegi w żaden sposób szkodliwe jednak warto znać umiar i jeśli mamy wybór odnośnie możliwości skorzystania z naturalnych składników, pozbawionych chemicznych substancji to oczywiście z takich korzystajmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *