12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Liposukcja brzucha – sposób na odzyskanie formy po ciąży

Wiele kobiet cierpi po ciąży na nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej podczas 9 miesięcy noszenia nowego życia „sercem”. Zazwyczaj pierwszy okres po ciąży jest dla kobiety bardzo intensywny – musi się wiele nauczyć i przystosować do nowej roli. Jednak z czasem, kiedy emocje związane z urodzeniem dziecka dadzą głos również kobiecym potrzebom, zaczyna się myślenie o tym, jak schudnąć? Kiedy diety i ćwiczenia zawodzą, warto pomyśleć o innych sposobach na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Takim rozwiązaniem jest liposukcja brzucha.

Liposukcja brzucha Gdańsk powszechnie nazywana jest odsysaniem tłuszczu z brzucha i polega na eliminacji komórek tłuszczowych. Warto wiedzieć, że wszelkiego rodzaju diety czy ćwiczenia jedynie obkurczają komórki, natomiast w przypadku zabiegu, większość tłuszczu zostaje usunięta. Nie znaczy to jednak, że raz wykonane odsysanie tłuszczu z brzucha pozwoli nam na niepohamowane obżarstwo. Niestety. Jeśli chcemy zachować piękną sylwetkę, trzeba być konsekwentnym. Faktem jest, że żaden zabieg nie gwarantuje usunięcia 100% komórek tłuszczowych, i ten odsetek, który zostanie bardzo szybko może zająć miejsce usuniętych.

Często wiąże się to z nieestetyczną deformacją linii ciała, gdyż komórki namnażają się tylko z miejscach, gdzie był robiony zabieg.

Jeśli wykonujemy liposukcję brzucha metodą chirurgiczną to ryzyko takiej operacji jest spore. Zdarza się, że lekarz usunie za dużo tkanki tłuszczowej oraz krwi, co może skutkować wstrząsem. Innym niebezpieczeństwem jest zator tłuszczowy, spowodowany dostaniem się komórek tłuszczowych do krwiobiegu. Dlatego dużo lepiej zdecydować się na laserową liposukcję, która obarczona jest dużo mniejszym ryzykiem dla zdrowia pacjenta. Również dużo szybciej osoba po zabiegu może wrócić do normalnego funkcjonowania. Z tym, że wykonując zabieg laserowy, na efekty musimy poczekać nawet do kilku tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *