12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Leczenie żylaków – postępy w medycynie

Jeszcze do niedawna jedyną metodą leczenia żylaków były operacje chirurgiczne. Te wykazywały się nie tylko niepełną skutecznością, ale były również bolesne i pozbawiały pacjenta pełnej aktywności na długi czas; bardzo często również zabieg wywoływał niebezpieczne stany zapalne czy infekcje żył. Co więcej, pozostawiały trwałe blizny, przez co wygląd estetyczny nóg pozostawiał wiele do życzenia.

Na szczęście chociaż operacje chirurgiczne biorąc pod uwagę leczenie żylaków są nadal stosowane to warto podkreślić, że coraz mniej chorych się na nie decyduje. Wszystko przez innowacyjne metody zwalczania tego rodzaju schorzenia. Okazuje się, że dzisiaj można pozbyć się nieestetycznych dolegliwości tego typu w gabinetach dermatologicznych. Obecnie najpopularniejszą i najbardziej skuteczną techniką jest usuwanie żylaków laserem. Warto zapoznać się z ofertą na wynajem urządzeń kosmetycznych.

 

Jeszcze przed wykonaniem zabiegu pacjent dla pełnego bezpieczeństwa poddawany jest serii badań, przeprowadza się z nim również szczegółowy wywiad. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie pozostawia żadnych blizn a chory może praktycznie powrócić do dotychczasowej aktywności. Chory nie czuje dyskomfortu związanego z zabiegiem, nie występują również żadne powikłania.

To prawdziwa rewolucja dla pacjentów borykających się z żylakami. Od teraz można usuwać je w sposób całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *