12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak zwalczyć pajączki?

Pajączki najczęściej pojawiają się na łydkach, udach i podudziach i bardzo często są niestety zwiastunem żylaków. Właśnie z tego względu powinniśmy zapobiegać ich występowaniu a po pojawieniu natychmiast je zwalczać.

Po czym poznać pajączki? Przede wszystkim symptomem ich wystąpienia mogą być obrzęki nóg, kończyny mogą boleć, swędzieć a miejsce, w jakim pojawi lub istnieje już pęknięte naczynko zaczyna pulsować. Warto przy tym zauważyć, że na dolegliwości tego rodzaju częściej cierpią osoby, które nie wykazują zbytniej aktywności fizycznej bądź mają pracę stale stojącą lub tylko w pozycji siedzącej.

Musimy pamiętać, że pajączki częściej pojawiają się u osób z nadwagą, palących papierosy, noszących zbyt obcisłą bieliznę. Z reguły występują głównie u kobiet – wpływ na to mają czynniki genetyczne, ale i tryb życia, nie bez znaczenia jest również ciągłe noszenie wysokich obcasów.

Jak więc zwalczyć pajączki. Tak naprawdę na nic zdadzą się „cudowne” maści i kremy. Niestety, osoba, u której pojawiły się popękane naczynka powinna umówić się na laserowe zamykanie naczynek. Jest to zabieg, który można wykonać w gabinecie dermatologicznym. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, nie pozostawia również blizn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *