12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak leczyć chore zatoki?

Niestety doraźne leki dają w tym przypadku ulgę tylko na krótko i właśnie dlatego przy zapaleniu zatok niezbędna jest wizyta u lekarza, najlepiej laryngologa – takiego najdziemy między innymi w Centrum Medycyny Odnowa i Rozwój.

Leczenie zatok rozpoczyna się od dokładnego przeczyszczenia nosa, jakie wykonuje laryngolog. Konstancin podobnie jak Warszawa jest miejscem, w którym działają profesjonalne gabinety. To w nich lekarz oprócz farmakoterapii zaleci również szereg domowych sposobów, które skutecznie pozwolą uporać się z problemem.

Na chore zatoki przyda się na pewno inhalacja, która ułatwi oddychanie i zminimalizuje dolegliwości bólowe. Najlepsza inhalacja powinna być z dodatkiem soli morskiej, naparu z rumianku, tymianku, szałwii czy skrzypu polnego. Idealnym rozwiązaniem będą beż kompresy z gruboziarnistej, uprzednio rozgrzanej na patelni soli kuchennej – kompres należy przykładać na skronie.

Dobry laryngolog zaleci również naturalne maści. Te będą z dodatkiem rozmarynu, kamfory, jałowca oraz eukaliptusa. Okazuje się, że dobrym lekarstwem jest też herbata z dodatkiem imbiru, cynamonu bądź kwiatami dziewanny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *