12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Duży sieciowy optyk vs. lokalny

Okulistyka w dzisiejszych czasach to bardzo mocno rozwijająca się dyscyplina naukowa, jest to na pewno spowodowane tym, że bardzo dużo ludzi ma problemy ze wzrokiem i często musi korzystać z usług okulisty. Tak naprawdę z roku na rok powstają coraz to nowsze metody na badanie wzroku, oraz coraz to lepsze i dokładniejszy sprzęt. Taki stan rzeczy przyczynia się, i to w znacznym stopniu, do tego, w branży optyków jest coraz większa konkurencja. Jest to bardzo specyficzna branża, ponieważ duże firmy można policzyć na palcach jednej ręki. W szczególności w mniejszych miejscowościach ludzie nie mają zaufania do dużych firm świadczących usługi okulistyczne, dlatego jest ich mało w porównaniu do małych ale zaufanych salonów.

[AdSense-A]

Powód takiej sytuacji jest bardzo prosty, nikt nie chce ryzykować zdrowia, każdy nawet kosztem wyższej ceny woli zapłacić więcej ale mieć stuprocentową pewność, że dostanie fachową pomoc a osoba z którą rozmawia doradzi jej najlepiej. Oczywiście, jeśli chodzi o optyków to sytuacja nie wygląda tak, że ludzie nie kupują tylko u lokalnych sprzedawców, często jeśli ktoś ma nieznaczną wadę to nie prowadzi nawet okresowych badań, dlatego woli wydać mniej pieniędzy i kupić w tzw. „sieciówce”.

Moim zdaniem lokalne salony są zdecydowanie bardziej godne polecenia, ponieważ pracują tam ludzie których znamy osobiście, potrafią dobrze doradzić i znają przebieg naszej choroby. Jest zdecydowanie bardzo cenne i daję duży komfort. Pojawia się pytanie jak znaleźć takiego optyka. Odpowiedź jest prosta wystarczy wpisać w google np. „optyk Olsztyn” (miasto oczywiście pozostawiam do wyboru”) a dzięki temu na pewno znajdziemy jakiś ciekawy salon.

Warto przemyśleć strategię znalezienia zaufanego optyka, nie zawsze Internet będzie najlepszym źródłem informacji ale na pewno warto jest korzystać z każdej możliwości do ich pozyskania.

One thought on “Duży sieciowy optyk vs. lokalny

  1. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, którego wybrać, tego małego czy dużego. Bo i jeden i drugi nie musi wcale być dobry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.