12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Dieta sokowa latem

Najlepszym czasem na detoks organizmu jest lato. To właśnie o tej porze roku mamy dostęp do największej ilości rozmaitych owoców i warzyw sezonowych. Takie są najlepsze, by przyrządzać z nich smakowite soki.

Dieta sokowa nie powinna trwać długo, bo maksymalnie tydzień – przekonuje o tym każda dobra poradnia dietetyczna. Warszawa i inne miasta w Polsce na szczęście dysponują sporą liczbą profesjonalnych placówek, w których możemy uzyskać porady dotyczące tego rodzaju detoksu.

Tydzień na sokach owocowo-warzywnych to wystarczający czas, by oczyścić przewód pokarmowy, a przede wszystkim jelita ze złogów. Warto, by taką dietę przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku. Wtedy mamy pewność optymalnego oczyszczenia, by nasz organizm mógł funkcjonować należycie.

Tydzień na diecie sokowej powinien być dobrze zaplanowany. Dzień powinno rozpocząć się od spożycia szklanki wody z sokiem z cytryny. Ta działa oczyszczająco i niweluje wszelkie toksyny. Nie ma też wątpliwości, że cytryna jest pełna dobroczynnych witamin i minerałów.

W ciągu dnia należ spożywać jedynie posiłki w formie płynnej. Z warzyw i owoców warto pozyskać sok przy wykorzystaniu wyciskarki. Sokowirówka zabija cenne wartości podczas pozyskiwania soku. Co ważne, sok należy wyciskać w miarę możliwości jedynie z surowych warzyw i owoców, ewentualnie gotowanych na parze. Właśnie takie są najbardziej wartościowe.

Pamiętajmy, że podczas detoksu można pić jedynie wodę. Niedopuszczalne jest picie kawy, mocnej herbaty, napojów gazowanych ani alkoholu. Nie można pozwolić sobie na żadne ustępstwa. Tydzień ma przebiegać pod znakiem owoców i warzyw. Nie należy sięgać po nabiał, mięso, słodycze.

Co istotne, z diety sokowej trzeba też odpowiednio wychodzić. Po tygodniu spożywania posiłków w postaci płynnych owoców i warzyw rzeczywiście ma się ochotę na smażonego kotleta. Nie jest to jednak dobry pomysł, bo delikatny żołądek może sobie z tak kalorycznym daniem nie poradzić. Trzeba więc wdrażać takie potrawy stopniowo, co jednocześnie nie spowoduje szybkiego przybierania na wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *