12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Cechy najlepszego regału sklepowego

Regały sklepowe są niezbędnym elementem wystroju w sklepie. Jest dużo rodzajów mebli sklepowych. Wybór odpowiedniego regału zależy od branży w jakiej działa sklep. Nie ma jednego idealnego rozwiązania. Każdy profil sklepu posiada meble o specyficznych cechach. Inny typ mebli będą umieszczone w sklepie spożywczym, a inny w sklepie odzieżowym. Można zamówić meble na specjalne zamówienie aby lepiej komponowały się z wystrojem i niepowtarzalnym układem ścian.

Sklep spożywczy

Do produktów spożywczych najlepiej nadają się otwarte meble, ponieważ na nich najlepiej ułożyć produkty. Niezbędnym narzędziem takiego sklepu jest specjalny regał na pieczywo aby znajdujący się tam chleb nie wysychał i aby chronił przed wilgocią i kurzem. Istotne jest aby łatwo można było łatwo wyjmować pieczywo z tego regału. W sklepach spożywczych ważna jest lada chłodnicza do przechowywania lodów, mrożonek, nabiału. Pod względem regulacji przepisów sanitarnych istotne jest z jakiego materiału wykonane są meble do sklepu spożywczego.

Sklep z odzieżą

Do sklepu z ubraniami najlepiej umieścić wieszaki oraz stojaki. Niezbędnym wystrojem takich sklepów są manekiny. Meble też są bardzo ważne. obecnie jednak stosuje się niezwykle funkcjonalne tak zwane meble modułowe, które można dowolnie ze sobą komponować. Często są to półki wieszane bezpośrednio na ścianach, pod którymi znajduje się miejsce na wieszaki.

Kwiaciarnia

W kwiaciarni bardzo dobrze sprawdzają specjalne stojaki do kwiatów, zabudowa naścienna do kwiatów, zawieszki na doniczki oraz wyspa kwiatowa.

Sklep mięsny

W sklepie mięsnym fundamentem są wielkie chłodnie sklepowe. Każdy taki sklep musi mieć krajalnice do wędlin oraz witryny chłodnicze. Tak jak w sklepie odzieżowym konieczne są wieszaki, to w sklepie mięsnym przydatne są specjalne haki do mięsa.

Sklep zoologiczny

Dla sklep zoologicznego jako specyficznej działalność handlowej przeznaczony jest wyjątkowy typ mebli. Regały sklepowe pełnią funkcję miejsca do przechowywania zwierząt. Tam nie znajdziemy takich typowych regałów, tylko klatki dla papug, czy królików oraz akwaria dla rybek i gryzoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *