12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Usuwanie przebarwień – metody

Wiele szkodliwych czynników codziennie pogarsza stan naszej skóry. Szczególnie uciążliwe są przebarwienia, czyli stałe zmiany w barwniku skórnym. Za wszystko odpowiada melanina, która czasami może się nieprawidłowo rozłożyć lub też ulec pewnym zmianom, przyczyniając się do zmiany kolorytu skóry na pewnych obszarach.

Takie zmiany są widoczne, jako ciemniejsze plamki, które nie zawsze wyglądają estetycznie. Najczęściej przebarwienia powstają w wyniku długiego przebywania na mocnym słońcu bez żadnej ochrony. Powstawanie przebarwień nasila się zwłaszcza u posiadaczek skóry dojrzałej. Dochodzą do tego uwarunkowania genetyczne oraz niewłaściwa ochrona przed promieniami słonecznymi.

Na szczęście przebarwienia można usunąć. Najczęściej w tym celu używa się specjalistycznych urządzeń z aktywnym laserem. Światło lasera może wniknąć w głąb komórek melanocytowych i dokładnie naprawić problem. Zniszczenie namnożonych komórek barwnikowych równa się usunięciem przebarwień. Oczywiście działanie lasera jest wybiórcze, niszczy on tylko komórki, które chcemy usunąć, bez naruszania innych. Za pomocą takiego zabiegu możemy w łatwy sposób pozbyć się uciążliwego problemu ciemniejszych plam na ciele. Usuwanie przebarwień Gdańsk metodą laserową daje efekt naprawdę zachwycający, jednak po skończonym zabiegu trzeba mocno dbać o skórę, aby nie dopuścić do powstania innych przebarwień.

Nowoczesne metody medycyny estetycznej rozprawią się z problemem w profesjonalny sposób. Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt rozświetlenia i rozjaśnienia skóry, warto skusić się na peeling, który złuszczy stary naskórek i odsłoni nową, gładką skórę, o jednolitym i zdrowym kolorycie. Medycyna estetyczna jest użyteczna w wielu problemach, zwłaszcza ze skórą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *