12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Kosmetyki wegańskie coraz popularniejsze

Eliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego to już nie tylko coraz bardziej popularny trend, jaki dotyczy naszej codziennej diety. Okazuje się, że weganie korzystają też wyłącznie z kosmetyków, które nie były testowane na zwierzętach ani w swoim składzie nie posiadają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Weganizm w Polsce to nadal nowość uznawana za coś niecodziennego, można nawet powiedzieć, że coś ekskluzywnego. Przecież większość produktów, które przeznaczone są właśnie dla wegan, to te tzw. z wyższej półki.

Śmiało można jednak potwierdzić, że moda na weganizm staje się w Polsce coraz bardziej powszechna i nie chodzi tu tylko o samą dietę. Popularne są u nas również kosmetyki wegańskie i cieszy fakt, że mamy do nich coraz łatwiejszy dostęp.

Kosmetyki dla wegan, czyli jakie?

Kosmetyki wegańskie to takie, które nie były testowane na zwierzętach w fazie ich tworzenia oraz produkcji. To również takie, które nie zawierają w swoim składzie żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Zawarty jest w nich za to cały kompleks składników pochodzenia roślinnego. To między innymi wyciągi z kwiatów, owoców i warzyw, ale też rozmaite glinki oraz olejki eteryczne, których właściwości lecznicze i upiększające znane są od tysiącleci.

Jak znaleźć kosmetyki wegańskie?

Kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach, posiadają specjalne oznaczenia. Najczęściej również są utytułowane renomowanymi certyfikatami. Rzadko można je jeszcze znaleźć na sklepowych półkach w sieciowych drogeriach. Częściej nabyć udaje się je w aptekach, sklepach zielarskich albo poprzez ich dystrybucję przez profesjonalne konsultantki. Doskonałym przykładem mogą być kosmetyki Arbonne opinie, w pełni wegańskie, w których ofercie znaleźć można zarówno środki do pielęgnacji całego ciała, ale też upiększające do twarzy czy kosmetyki kolorowe, takie jak podkłady.

Dlaczego warto stosować kosmetyki wegańskie?

Przede wszystkim kosmetyki dla wegan o wiele bardziej zbliżają nas do natury, bo zamiast składników pochodzenia zwierzęcego zawierają wyciągi roślinne. Są też bezpieczniejsze dla skóry, nie wywołują podrażnień ani uczulenia. Trzeba też wspomnieć, że sama ich produkcja jest o wiele bardziej korzystna dla środowiska, właśnie takie środki są propagowane nie tylko przez stowarzyszenia ochrony praw zwierząt, ale i ekologów.

Wydaje się, że w świecie i tak ogarniętym toksynami i chemią, wybór kosmetyków wegańskich jest najlepszą opcją, by w sposób nieinwazyjny należycie dbać o skórę całego ciała i twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *