12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak dbać o włosy przetłuszczające się?

Chcąc należycie zadbać o włosy przetłuszczające się odpowiednim wydaje się w pierwszej kolejności poznanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Włosy mogą przetłuszczać się z powodu korzystania ze złych środków pielęgnacyjnych. Mogą być również efektem zaburzeń gospodarki hormonalnej i wtedy wymagana będzie specjalistyczna kuracja

Najczęstszy błąd popełniany w dbaniu o przetłuszczające się włosy.

Trzeba podkreślić, że podstawowym błędem, jaki popełniają panie z tendencją do przetłuszczania się włosów jest ich nadmiernie częste mycie. Każdy fryzjer kabaty przyzna, że włosy należ myć tylko wtedy gdy rzeczywiście są brudne. Nadmiar sebum nie jest tego powodem a co więcej, takie zabiegi skutecznie pogarszają tylko całą sytuację. . Tendencję do włosów przetłuszczających się mają również kobiety, które borykają się z problemem tłustej, trądzikowej cery. W takim wypadku najlepiej udać się do dermatologa w celu wyeliminowania tego rodzaju kłopotu.

Opinia ekspertów.

Styliści z salontuiteraz.pl jasno zaznaczają, że w pielęgnacji włosów skłonnych do przetłuszczania się powinno używać się środków niezwykle delikatnych a podczas zabiegu suszenia nie powinno używać się zbyt gorącego nadmuchu, który wzmaga tylko pracę gruczołów łojowych.

Zaleca się również, by walkę z przetłuszczającymi się włosami rozpocząć od odpowiedniej diety. Bardzo często ta zbyt ciężkostrawna, tłusta i oparta na produktach fast foodowych powoduje właśnie niekorzystny wygląd naszych włosów. W pierwszej kolejności oczyśćmy więc nasz organizm z toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *