12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak dbać o włosy blond?

Pielęgnacja włosów blond jest o wiele trudniejsza aniżeli włosów ciemnych, które z natury są bardziej błyszczące i wyglądają na zdrowe.

Wpływ na to, iż włosy jasne a w szczególności farbowane są bardziej zniszczone ma przede wszystkim fakt, iż o ile w przypadku włosów ciemnych farba okala włos, nie wchodząc w jego łuskę tak farba rozjaśniająca wybawia trwale naturalny kolor i dokładnie wnika w łuskę włosa. To właśnie dlatego nierzadko tracą one swój blask, stają się kruche i łamliwe – po prostu bardziej podatne na łamanie, rozdwajanie, są zwyczajnie osłabione.

Na rynku kosmetycznym możemy zamówić całą gamę produktów stworzonych z myślą o włosach blond. Trzeba jednak przy tym zauważyć, ze tylko profesjonalne produkty fryzjerskie potrafią skutecznie ozdrowić włosy, kosmetyki z drogerii posiadają niewielką wartość odżywcza a płaci się jedynie za marketing i opakowanie.

Chcąc rzeczywiście zadbać o włosy blond warto wybrać się na kuracje odżywcze na przykład do salontuiteraz.pl. Tam, najlepszy fryzjer w Warszawie dobierze dla nad odpowiednią odżywkę, która nie wysuszy jeszcze bardziej włosów, ale też nie spowoduje ich przeciążenia. Dodatkowo wykona profesjonalny masaż głowy – okazuje się, że odpowiednio dotleniona skóra głowy wpływa na prawidłowy porost i ogólny stan włosów.

Warto jeszcze dodać, że każdy fryzjer powinien swojej klientce przedstawić chociażby kila metod dbania o własną fryzurę. Jedną z nich jest na przykład doskonała technika mycia blond włosów, zgodnie z którą ostatnia faza spłukiwania włosów powinna odbywać się pod strumieniem wody zimnej. Tylko wtedy włosy zamykają swoją łuskę i chronią kolor przez blaknięciem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *