12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Depilacja laserowa – fakty i mity

Dążenie wielu kobiet do uzyskania idealnie gładkiej skóry przyczyniło się do powstawania coraz to nowszych i bardziej lub nieco mniej bolących zabiegów kosmetycznych. Jednym z zabiegów cieszących się dużą popularnością pośród wielu nowoczesnych kobiet jest depilacja laserowa. Coraz znaczniejsza popularność depilacji laserowej przyczyniła się także do narośnięcia wokół tego zabiegu wielu różnorodnych faktów i mitów.

Fakty

Faktem jest pozbycie się owłosienia praktycznie w całości w miejscu poddawanym depilacji laserowej. Jego skuteczność wynosi ponad 90%. Nieco zmniejszone efekty działania będą widoczne u osób o jasnych włosach.

Faktem też jest duża rozpiętość pod względem ilości wykonywanych zabiegów, w zdecydowanej większości przypadków jest to kwestia typowo indywidualna. Depilacja laserowa Gdańsk najlepsze efekty przynosi, kiedy średnia liczba zabiegów wynosi od 3 do 6 zabiegów powtarzanych przez okres wynoszący ok 3 miesiące.

Depilacja laserowa – Mity

Mitem natomiast jest na pewno to, że zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. Wykorzystywane impulsy laserowe w depilacji są wyczuwalne i w zależności od tego jak wrażliwa jest skóra osoby poddającej się depilacji, pacjenci mogą odczuwać drobne szczypanie lub pieczenie. Odczuwanie impulsu jest zależne także od rodzaju włosów. Najbardziej odczuwalna jest depilacja okolic bikini.

Kolejnym mitem jest również to, że depilacji laserowej może poddać się każda osoba. Podobnie jak w wielu innego rodzaju zabiegach inwazyjnych wymaga on określenia przeciwskazań i nadzoru specjalisty w trakcie wykonywania. Ze zrozumiałych względów różnego rodzaju skaleczenia eliminują z możliwości wykonania depilacji. Istnieją również pewne choroby, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Do chorób tych zaliczana jest łuszczyca, opryszczka skłonność do przebarwień skóry. Niewskazane jest wykonywanie zabiegu na świeżo opalonej skórze. Zabiegu nie powinny wykonywać także panie w ciąży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *