12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Depilacja laserem – pytania i odpowiedzi

Czy wiesz, że depilacja laserowa to dzisiaj jedyna szansa na to, by niechciane włoski móc raz na zawsze usunąć? Żadne inne metody depilacyjne nie są tak skuteczne, a owłosienie odrasta. Tylko laser niszczy melaninę, czyli główny barwnik włosa, dzięki czemu te nie pojawiają się już nigdy więcej. Specjaliści z Kliniki Spire Clinik laser&beauty odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej. Te z całą pewnością pozwolą Ci podjąć racjonalną decyzję w zakresie trwałego usuwania niechcianych włosów.

 

Jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Urządzenie ze specjalną głowicą przystawiane jest do skóry w wybranej partii ciała, która ma zostać pozbawiona owłosienia. Przez głowicę wydzielane są wiązki laserowego światła, które wnikają w głąb skóry. Docierają aż do cebulki włosa, gdzie niszczą melaninę, czyli główny barwik włosa. To dzięki temu włosy nie odrastają już nigdy więcej.

 

Ile zabiegów laserem trzeba wykonać?

Chociaż podczas pierwszego zabiegu niszczonych jest nawet 50% włosów, to dla uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry należy wykonać ich co najmniej kilka. Wiele zależy od wybranej partii ciała oraz struktury samych włosków. Depilacja laserowa bikini czy kończyn zakłada nawet 7 zabiegów, ale w przypadku pach wystarczą najczęściej 3-5 zabiegów.

Jeszcze do niedawna najszybciej i najskuteczniej można było usuwać włosy ciemne i gęste, ale dzisiaj zabiegi laserowe są tak samo skuteczne w przypadku włosków cienkich i jasnych.

 

Kto powinien zdecydować się na zabiegi laserowe?

Depilacja laserowa bikini, kończyn, pach czy innej partii ciała to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ciszyć się doskonale gładką skórą ciała bez zbędnego owłosienia. To zabiegi idealne dla wszystkich tych, którzy nie chcą tracić czasu na tradycyjną depilację oraz dla tych, których ta wywołuje podrażnienia skóry.

 

Czy do zabiegu konieczne jest przygotowanie?

Aby depilacja laserowa mogła się odbyć, skóra nie może być opalona, ma być za to czysta i osuszona. Włoski powinny być zgolone, ale nie mogą być usunięte depilatorem czy pęsetą. Takie przygotowanie skóry wystarczy, by przeprowadzić w pełni profesjonalne zabiegi depilacji laserem.

Czy laserowa można wypożyczyć?

Tak! Są miejsca, które oferują wynajem urządzeń kosmetycznych, w tym lasera do depilacji. Wówczas taką depilację można wykonać samodzielnie w zaciszu swojego domu, w komfortowych warunkach. Istnieje też możliwość zaproszenia specjalisty, który wykona taki zabieg.

 

Czy depilacja laserowa boli?

Eksperci  przyznają, że jeszcze do niedawna depilacja laserowa bikini czy innej partii ciała mogła być rzeczywiście dosyć bolesna. Dzisiaj jednak o bólu i jakimkolwiek dyskomforcie nie może być mowy. To dlatego, że wykorzystywane są sprzęty laserowe najnowszej technologii, które zawierają specjalną nakładkę chłodzącą. Ta działa na skórę jak naturalny znieczulacz.

 

Kto nie może korzystać z zabiegów depilacji laserem?

Rzeczywiście depilacja laserem jest zabiegiem w pełnym bezpiecznym, nie niestety nie każdy może z jej dobrodziejstw korzystać. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo. Co więcej, skóra nie może być podrażniona ani zraniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *