12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Czy depilacja laserowa boli?

laser light sheer desire

Depilacja leserem to obecnie najbardziej skuteczna metoda eliminacji zbędnego owłosienia. Tego rodzaju technikę może zastosować niemal każdy, na każdej partii swojego ciała jednak uznaje się, iż najlepsze efekty osiągają właściciele włosków grubych i ciemnych.

Efekty depilacji laserowej

Trzeba zaznaczyć, że depilacja laserowa przynosi efekty po co najmniej kilkukrotnych zabiegach. Te przeprowadzane są partiami w odstępie czasowym. Osoby, które poddały się serii zabiegów stwierdzają, że ból związany jest z natężeniem siły promieniowania lasera – najczęściej najmocniejszy jest przy okazji ostatniego zabiegu. Co więcej, wiele zależy również od części ciała, jaka zostaje depilowana.

Na efekty depilacji laserowej ma również wpływ karnacja. Osoby o jasnej karnacji i z jasnymi włoskami mogą się spodziewać szybszych i bardziej długotrwałych efektów depilacji, niż osoby o ciemnej karnacji.

Również sprzęt używany do depilacji laserowej wpływa na jej efektywność. Laser lightsheer desire charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz posiada specjalną główkę chłodzącą, która zmniejsza odczuwalny ból przy depilacji.

Czy depilacja laserowa musi boleć?

Najbardziej bolące są pachwiny i okolice podbrzusza. Jednak trzeba nadmienić, że nie jest to ból silny, raczej podobny do wyrywania włosków i występuje przez ułamek sekundy, partiami.

Biorąc pod uwagę, iż każdorazowy zabieg usuwania włosków nie trwa dłużej aniżeli kilka minut a jego efekty a rzeczywiście spektakularne trzeba przyznać, że warto się poświęcić. Ponieważ również po zabiegu depilowany fragment skóry może być nie co zaczerwieniony i podrażniony zaleca się stosowanie tłustych kremów odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *