12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Atrakcje turystyczne na Mazurach

Wybierając miejsce dogodnego wypoczynku podczas wakacji, zawsze bierzemy pod uwagę listę atrakcji, z jakich możemy tam skorzystać. Dobrym rozwiązaniem jest taki wybór lokalizacji, który nie dzielił będzie nas wiele kilometrów od turystycznych obiektów, ale jednak da nam spokój i ciszę a przede wszystkim tak niezbędne odprężenie.

[AdSense-A]
Chociaż Polacy nadal chętnie wybierają zagraniczne wycieczki to coraz częściej tłumnie wracają do polskich zakątków, by poznawać walory rodzimego kraju. Nic nie zastąpi nam wakacji na Mazurach, na łonie natury, w pełnej bliskości z przyrodą. Przyznajcie, że smażenie się pod palmą to mało ambitne spędzanie czasu?
Wakacje na Mazurach to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu dla wszystkich, którzy uwielbiają swobodę i pragną się zrelaksować. Wędkowanie nad pobliskim jeziorem czy uprawianie sportów wodnych z pewnością przyniosą tak pożądany wypoczynek.

Rozległe jeziora i dobroczynne lasy to nie jedyne walory Mazur. Na przykład agroturystyka w Giżycku, oferuje moc atrakcji zarówno dla dużych jak i małych turystów. Tylko tutaj skosztujemy tradycyjnych dań mazurskiej kuchni i odwiedzimy Puszczę Borecką, by podziwiać żubry. W Kadzidłowie natomiast możemy zobaczyć Park Dzikich Zwierząt a w Stańczykach nad Gołdapią podziwiać możemy okazałe wiadukty nieczynnej już linii kolejowej.
Będąc na Mazurach nie sposób pominąć również obiektów historycznych takich jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku czy kwatery Hitlera zlokalizowane w Gierłoży oraz Mamerkach, nieopodal Kanału Mazurskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.