12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Atrakcje turystyczne na Mazurach

Wybierając miejsce dogodnego wypoczynku podczas wakacji, zawsze bierzemy pod uwagę listę atrakcji, z jakich możemy tam skorzystać. Dobrym rozwiązaniem jest taki wybór lokalizacji, który nie dzielił będzie nas wiele kilometrów od turystycznych obiektów, ale jednak da nam spokój i ciszę a przede wszystkim tak niezbędne odprężenie.


Chociaż Polacy nadal chętnie wybierają zagraniczne wycieczki to coraz częściej tłumnie wracają do polskich zakątków, by poznawać walory rodzimego kraju. Nic nie zastąpi nam wakacji na Mazurach, na łonie natury, w pełnej bliskości z przyrodą. Przyznajcie, że smażenie się pod palmą to mało ambitne spędzanie czasu?
Wakacje na Mazurach to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu dla wszystkich, którzy uwielbiają swobodę i pragną się zrelaksować. Wędkowanie nad pobliskim jeziorem czy uprawianie sportów wodnych z pewnością przyniosą tak pożądany wypoczynek.

Rozległe jeziora i dobroczynne lasy to nie jedyne walory Mazur. Na przykład agroturystyka w Giżycku, oferuje moc atrakcji zarówno dla dużych jak i małych turystów. Tylko tutaj skosztujemy tradycyjnych dań mazurskiej kuchni i odwiedzimy Puszczę Borecką, by podziwiać żubry. W Kadzidłowie natomiast możemy zobaczyć Park Dzikich Zwierząt a w Stańczykach nad Gołdapią podziwiać możemy okazałe wiadukty nieczynnej już linii kolejowej.
Będąc na Mazurach nie sposób pominąć również obiektów historycznych takich jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku czy kwatery Hitlera zlokalizowane w Gierłoży oraz Mamerkach, nieopodal Kanału Mazurskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *