12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jak trenować boks?

Boks najlepiej zacząć trenować w okresie dorastania – młodzi chłopcy w wieku 13-15 lat mają wtedy najlepszą kondycję i są już na tyle dojrzali, by sport ten traktować z rozwagą. Każdy początkujący może zakupić worek treningowy i w domowym zaciszu rozpocząć ćwiczenia kondycyjne.

Nic jednak tak dobrze nie nauczy ich techniki boksowania jak profesjonalne treningi. Te zawsze prowadzone są przez profesjonalnego trenera, który swoją wiedzę i umiejętności pozyskał między innymi uczęszczając na kurs instruktora boksu. Tylko taki specjalista sprawi, że trenowanie boksu pozwoli na osiągnięcie odpowiedniej formy i prawidłowej techniki uprawiania tego rodzaju sportu.

Boks należy zawsze zacząć trenować od rozgrzewki. Do niej zaliczyć można około półgodzinny bieg, wykonywanie pompek, robienie brzuszków czy skakanie na skakance – oczywiście wszystkie ćwiczenia rozgrzewające mają być dostosowane odpowiednio do możliwości kondycyjnych trenującego i jego potrzeb.

Sam trening główny powinien składać się z ćwiczeń nastawionych na obrany cel boksera. Ten może chcieć nabrać szybkości i zwinności, musi wzmocnić wytrzymałość bądź stać się silniejszym. Właśnie trener dobierze dla niego odpowiednie serie, które pozwolą mu osiągnąć zamierzony cel.

Pamiętajmy także, że trenowanie boksu musi być powiązane z odpowiednią dietą bowiem odpowiednia kaloryczność pozwoli na dostarczanie do organizmu niezbędnej energii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *