12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Najlepszy kurs dla trenera

Kilka słów o personalnym trenerze

Trener osobisty to osoba, która ma nam przede wszystkim pomagać w treningu. Aby być takim trenerem najlepiej jest zrobić sobie specjalny kurs, daje on nam licencję zawodowego trenera. Mimo tego kurs nie jest najważniejszy, trzeba też mieć innego rodzaju umiejętności, jest ich dość dużo. Na pewno aby budzić respekt swoich uczniów trzeba mieć jakieś osiągniecia w dyscyplinie jaką trenujemy. Nikt przecież nie będzie chciał się uczyć u amatora i płacić za to. Moim zdaniem bardzo ważne są też umiejętności, czasami można być dobrym sportowcem bez większych sukcesów, wynikają one np. ze słabej psychiki, w takim wypadku bardzo dobrą alternatywa może być trening indywidualny. Dzięki temu będziemy mogli zarabiać  i jednocześnie nadal trenować. Trener obowiązkowo musi utrzymywać idealną formę, w przypadku, kiedy przestaję to robić zaczynają się problemy. Brzuch u kulturysty albo brak kondycji u biegacza to poważny problem, który mówi o tym, że nie angażujemy się w to co robimy. Wydaję mi się, że nie trzeba dużo czasu aby popaść w jakiś kryzys formy, zaniedbać się, dlatego praca ta wymaga regularności i to bardzo dużej. Warto też dodać o tym, że trener musi znać się chociaż trochę na psychologii, musi być dobrym motywatorem. Jeżeli trzeba krzyknąć, musi umieć krzyknąć, jeżeli trzeba porozmawiać porozmawia, musi to być osoba bardzo odpowiedzialna, wykazująca cechy prawdziwego lidera, który umie pokierować drugą osobą

Najlepiej jest zrobić sobie kurs na…

Najpopularniejszymi kursami są kursy na trenera personalnego. Trenerów personalnych można spotkać najczęściej na siłowniach oraz na ringu. Najczęściej uprawianymi sportami przez Polaków są: jazda na rowerze, pływanie, bieganie. Jak widać nie ma tu siłowni, jest to spowodowane tym, że nie każdy wie jak i umie ćwiczyć na siłowni, w takim wypadku wynajęcie trenera jest niezbędne, a takiego rodzaju usługi dużo kosztują, nie każdego na nie stać. Bardzo dobrym przykładem jest siłownia, wiele osób nie wie jak powinno się ćwiczyć, przez co szybko się zniechęcają mają problemy z kontuzjami. Mimo tego i tak opłaca się wyrobić sobie takiego rodzaju kurs, dzięki niemu  możemy znaleźć jakiegoś kursanta, po pewnym czasie ściągniemy innych za większe pieniądze.

Naprawdę warto

Kurs trenera fitness czy kurs trenera osobistego to warte odbycia szkolenia, które zwiększają kompetencję, dają licencję oraz umożliwiają znalezienie pracy. Według mnie są to dobrze wydane pieniądze, stanowią inwestycje w siebie, która może zwrócić się i to z nadwyżką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *