12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Mocna psychika sportowca wpływa na sukcesy

Sportowy charakter

W sporcie, nie ważne jaka dyscyplina, najważniejszy jest charakter, bez tego ciężko jest w odpowiedni sposób wypracować umiejętności. Bycie najlepszym na świecie w jakieś dyscyplinie to dość skomplikowana sprawa, trzeba być naprawdę dobry, bez odpowiednich cech charakteru często jest to niemożliwe. Wielu sportowców ma problemy z psychiką, muszą pracować ze specjalistami, po to aby osiągać sukcesy. Najlepszym przykładem jest Adam Małysz, dzięki regularnej pracy ze specjalistą został wieloletnią gwiazdą oraz mistrzem świata. Jest to symbol sukcesu ale sukces ten to dzieło więcej niż jednej osoby.

Psychika jest najważniejsza

Wytrzymałość psychiczna daje przewagę nad innymi sportowcami, to dzięki niej można wypracować sobie swój niepowtarzalny styl. Często jest tak, że po sukcesie jakiś sportowiec dosłownie gaśnie w oczach. Jest to normalne, że nie można cały czas być najlepszym ale tak zwane jednosezonowe gwiazdki to norma. Jest to bardzo dobry przykład pokazujący sportowców bez odpowiedniego przygotowania psychicznego, nie wytrzymują presji mediów oraz otoczenia, nie potrafią już osiągać sukcesów, często odbudowanie formy jest już niemożliwe albo trwa bardzo długo.

Trener – on zawsze pomorze

Dobrym sposobem na poradzenie sobie z różnego rodzaju przeciwnościami jest trener osobisty. Najlepiej licencjonowany z sukcesami. Kurs trenera personalnego daje gruntowną wiedzę na temat tego jak powinno się pracować ze sportowcami. Dzięki takiej osobie osiągnięcie sukcesu jest dużo prostsze. Trener osobisty powinien wiedzieć jak walczyć ze stresem. Powinien być też wzorem godnym naśladowanie, taka postawa motywuje sportowca do jeszcze cięższej pracy.

Życie przyjemne i jednocześnie trudne

Życie sportowca, na pewno nie jest usłane różami, ale patrząc na to ile sportowcy zarabiają nie jest też jakoś specjalnie trudne. Jeżeli ktoś jest dobry w tym co robi to bez problemu po zakończeniu kariery znajduje pracę.  Jednak jest też sporo osób, które nie wytrzymują obciążenia i kończą karierę bez większych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *