12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Kult zdrowego życia

Mniej więcej od czasów powstania programów telewizyjnych, promujących zdrowy styl życia prowadzony głównie przez uprawianie różnego rodzaju sportu (na przykład taniec), Polacy oszaleli na punkcie dbania o własne zdrowie. Nie ma oczywiście w tym nic złego bowiem nie od dziś wiadomo, że dbanie o kondycję i własne ciało przedłuża nasze życie i sprawia, że mamy więcej energii do jego intensywnego prowadzenia.

Polacy zmieniają tak naprawdę wszystko, począwszy od zmiany diety na tą ekologiczną, na wzmożonej aktywności kończąc. Dużą popularnością cieszą się obecnie w naszym kraju różnego rodzaju kursy sportowe. Mężczyźni oszaleli na punkcie boksu czy kulturystyki, kobiety zaś wybrały fitness oraz taniec.

Trzeba zauważyć, że wraz z większą potrzebą uczęszczania na różnego rodzaju kursy, zaczęli być rozchwytywani także trenerzy. Co za tym idzie powstały liczne profesjonalne szkoły, które organizują profesjonalne kursy dla trenerów. Jedną z takich jest Akademia która w swojej stałej ofercie ma na przykład kurs instruktora fitness czy kurs instruktora tańca.

Warto jednak nadmienić, że o ile na dane zajęcia jako uczestnik może wybrać się tak naprawdę każdy to już od instruktora wymaga się nie tylko większej sprawności fizycznej, ale i wrodzonych umiejętności. Nie wystarczą tu tylko mięśnie i wyuczone techniki sportowe. Dobry instruktor musi cechować się również umiejętnościami organizacyjnymi czy komunikacyjnymi.

Jedno jest pewne, w zdrowie i kondycję warto inwestować niezależnie od tego czy wybierzemy się na zajęcia taneczne czy odbędziemy kurs trenera personalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *