12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Jaką muzykę wybrać na wesele?

Wybierając muzykę na jedną z najważniejszych uroczystości w życiu, jaką jest własne wesele należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Przede wszystkim uszanujmy gusta muzyczne naszych gości, przecież to również dla nich zorganizowana jest ta impreza, by razem świętować i doskonale się bawić. Jeśli nasz gust muzyczny zbliża nas do rocka czy techno, może odsuńmy go na bok a zdecydujmy się na gatunek bardziej klasyczny, tradycyjny.

Z reguły zespół na wesele przygrywa kawałki, zgodne z naszym życzeniem, ale warto także wziąć sobie do serca ich rady – w końcu są specjalistami w tej dziedzinie i nie serwować rodzinie tylko ciężkich brzmień. Oczywiście oprócz znanych weselnych szlagierów mogą pojawiać się nasze ulubione utwory, chodzi jednak o to, by trafić w gusta większości.

Sama muzyka na wesele ma być przede wszystkim do tańca. Goście szybko znudzą się smętnymi balladami czy klasyką przygrywaną z kąta. Tego rodzaju wydarzenie ma być radością dla młodych i ich gości a parkiet ma być zapełniony do samego rana.

Para młoda najczęściej wybiera utwory polskie chociaż nierzadko przygrywane są również te zagraniczne. Dużą popularnością cieszą się zespoły na wesele, takie jak zespoly.com, które profesjonalnie wykonują najbardziej popularne covery.

Pamiętajmy, że na weselu bawi się różne towarzystwo: dalekie ciocie w podeszłym wieku, wujkowie z odległych stron, bliskie kuzynki czy kilkuletnie dzieci. Postarajmy się, by wszyscy wspominali to wydarzenie z uśmiechem na twarzy i zdecydujmy się na muzykę uniwersalną, miłą dla ucha i rytmiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *