12 Dzielnica

portal wielotematyczny

Sposoby dotarcia do klientów

Filmy promocyjne i filmy reklamowe to sposób dotarcia do klientów, którego nie może zlekceważyć żadna licząca się firma oraz oczywiście nowe firmy, które dopiero wkraczają na rynek. Reklama audiowizualna jest najlepszym sposobem na dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców i zaistnienie w ich świadomości. A ponieważ najlepiej wykonywanie tego typu materiałów zostawić w rekach fachowców, agencje reklamowe zajmują się kompleksowym stworzeniem takich rzeczy jak spoty reklamowe, filmy promocyjne, reklama audio, reklama radiowa, a także reklama internetowa. Dzięki temu zleceniodawca ma szansę pojawić się we wszystkich istniejących mediach, docierając ze swym produktem do praktycznie nieprzeliczonej rzeszy odbiorców. Agencja reklamowa może zaprojektować reklamę od podstaw, choć jeżeli zleceniodawca ma swoje pomysły, może ona wcielić je w życie.

Często przed stworzeniem reklamy odbywają się konsultacje pomiędzy firmą a agencją, zaś ich celem jest stworzenie spotu czy nagrania reklamowego zgodnego z oczekiwaniami klienta.

Filmy promocyjne mogą mieć różne formy i w zależności od pomysłu osadzone być w różnych miejscach. Każdy widział w życiu reklamy w telewizji i wie, że jest to olbrzymie pole do popisu dla kreatywnych twórców – stosowanie animacji komputerowych oraz efektów specjalnych to w sumie standard, zaś firmy mające większy budżet mogą zatrudnić znanych aktorów.

Dlaczego warto zainwestować w filmy reklamowe?

Oprócz wspomnianego na wstępie dotarcia do klienta, buduje się również markę, a także kreuje jej wizerunek. Nadto klip wideo może być emitowany zarówno w telewizji, jak i w sieci, więc korzyść z jego wyprodukowania jest podwójna. Oczywiście stawki mogą różnić się znacznie w zależności od samego pomysłu na film reklamowy, poprzez elementy niezbędne do jego realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *